مرداد ۹, ۱۴۰۰

هتل‌های روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ بیت کوین می‌پذیرند

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 3, 2018
  • 0
هتل‌های روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ بیت کوین می‌پذیرند

بزرگ‌ترین رقابت فوتبال یعنی جام جهانی ۲۰۱۸ قرار است چند ماه آینده در روسیه برگزار شود. علاقمندان به تماشای مسابقات جام جهانی از هم اکنون به فکر رزرو محل اقامت در روسیه هستند. کالینینگراد که یکی از شهرهای میزبان این مسابقات است اعلام کرده هتل‌هایش از امکان پذیرش بیت کوین نیز به عنوان یک شیوه پرداخت برخوردار شده‌اند.

به گزارش یک رسانه روسی، یک مجموعه اقامتی با همکاری یک سامانه پرداخت این امکان را به کاربران می‌دهد تا با رمزارز هزینه اقامت خود را بپردازند. گفتنی است در مجموع ۴ بازی جام جهانی ۲۰۱۸ در این شهر برگزار خواهد شد.

مدیر این واحد اقامتی که مالینا (Malina) نام دارد می‌گوید: «علاقه مردم به رمزارزها رو به افزایش است. به تدریج نیز از این ارزهای دیجتال برای پرداخت استفاده خواهد شد. ما به این نتیجه رسیدیم که عاقمندان به تماشای بازی‌ها باید بتوانند با کمک این فناوری نوین هزینه اقامت خود را پرداخت کنند. شاید هتل‌های دیگر نیز منتظر یک پیشگام برای این حرکت باشند.»

به جز شهر کالینینگراد، ۹ شهر دیگر روسیه نیز میزبان بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ هستند. با این وجود فقط همین این مجموعه اقامتی در کالینینگراد برای پذیرش بیت کوین اعلام آمادگی کرده است. البته شاید با انتشار این خبر، سایر شهرها و مجموعه‌های اقامتی آنها نیز به پذیرش رمزارزها از تماشاچیان جام جهانی ۲۰۱۸ تشویق شوند.

روسیه از کشورهایی است که به شدت روند ارزهای دیجیتال را دنبال می‌کند. این کشور به تازگی طرحی را تدوین کرده که در صورت تصویب، ارزهای دیجیتال به عنوان یک نوع دارایی (و نه شیوه پرداخت) به رسمیت شناخته می‌شوند.

روسیه همچنین از کشورهایی است که به شکلی جدی به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین و پیشتازی جهانی در آن است. مدتی پیش بود که پوتین اعلام کرد روسیه باید در این فناوری در جهان پیشتاز باشد. این کشور همچنین برنامه‌ّهایی برای استفاده از فناوری بلاک چین برای برگزاری انتخابات، ثبت املاک و نیز توسعه گردشگری دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads