اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰

رکورد جدید تلگرام: پیش‌فروش ۱/۷ میلیارد دلار ارز دیجیتال

  • توسط samsam
  • مارس 31, 2018
  • 0
رکورد جدید تلگرام: پیش‌فروش ۷/۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال

پیام‌رسان تلگرام در دور دوم جذب سرمایه برای عرضه ارز دیجیتال خود از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) توانست مبلغ ۸۵۰ میلیون دلار دیگر به دست آورد. به این ترتیب سرمایه جذب شده برای راه‌اندازی ارز دیجیتال تلگرام از هدف ۲/۱ میلیارد دلاری اولیه این شرکت پیشی گرفت و به ۱/۷ میلیارد دلار رسید. رکورد جدید تلگرام، خبر مهمی در دنیای رمزارزها به شمار می‌رود.

تلگرام اعلام کرد توانسته ۸۵۰ میلیون دلار را در اواخر فوریه از طریق پیش‌فروش رمزارز خود به دست آورد. گفتنی است این میزان، رکورد بیشترین میزان سرمایه جذب شده برای یک ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

پیش‌فروش صورت گرفته بر اساس چهارچوب «تفاهم ساده برای توکن‌های آینده» (SAFT) صورت گرفت. ظاهرا تلگرام قصد دارد باز هم در آینده به این شیوه پیش‌فروش ادامه داده و سرمایه‌ جذب شده را به ۲/۵۵ ‌میلیارد دلار برساند.

فقط افراد و شرکت‌ها با حداقل یک میلیون دلار سرمایه می‌توانستند در این پیش‌فروش شرکت کنند. در مجموع ۹۴ سرمایه‌گذار در این دور جذب سرمایه حضور داشتند و هر کدام به صورت متوسط مبلغ ۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام دادند. در دور اول نیز ۸۱ سرمایه‌گذار با متوسط ۱۰/۵ میلیون دلار سرمایه، در مجموع ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری را به انجام رساندند. گفتنی است ایرانیان و نیز شهروندان چند کشور دیگر حق شرکت در این پیش‌فروش را نداشتند.

سرمایه مذکور برای توسعه شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) یا به صورت اختصاری TON صرف می‌شود. رمزارز گرام (Gram) به عنوان توکن در این شبکه استفاده می‌شود. این طرح که بر مبنای فناوری بلاک چین استوار است با هدف غیرمتمرکزسازی ارتباطات دیجیتال (از به اشتراک گذاری فایل گرفت تا وبگردی و انجام تراکنش‌های مالی) به انجام می‌رسد. فناوری بلاکچین مورد استفاده در این سامانه از نوع نسل سوم است و می‌تواند در هر ثانیه یک میلیون تراکنش را پردازش کند و در عین حال، هیچ هزینه‌ای نیز به همراه نداشته باشد.

گفتنی است یک کارشناس سرشناس بازار سرمایه اعلام کرد ارزش ارز دیجیتال تلگرام می‌تواند در ۵ سال آینده به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶