اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان از آسیا می‌روند

  • توسط samsam
  • مارس 30, 2018
  • 0
ارز دیجیتالی بایننس

بایننس (Binance) و بیتفینکس (Bitfinex) که از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان به شمار می‌روند ممکن است به خاطر محددیت‌های اعمال شده از سوی کشورهای میزبان، از قاره آسیا کوچ کنند.

بایننس به مالت می‌رود

بایننس با داشتن ۴/۱ میلیارد حجم معامله به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم خرید و فروش ارزش دیجیتال در دنیا شناخته می‌شود. این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد از آسیا به کشور مالت کوچ کند. گفتنی است مالت کشور کوچکی است که در اتحادیه اروپا نیز عضویت دارد. جانگپنگ ژاو (مدیرعامل بایننس) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این صرافی با دولت مالت به توافق رسیده و قرار است این کشور در راستای تبدیل شدن به «جزیره بلاک چین» میزبان بایننس باشد.

او اعلام کرد: «پس از ملاقات با رییس پارلمان مالت، از تفکر منطقی، شفاف و آینده‌نگر مقامات مالت شگفت‌زده شدیم. پس از بررسی طرح اولیه، اطمینان یافتیم که مالت در آینده بستری برای شرکت‌های بلاک چین و مرکزی برای اکوسیستم بلاک چین در اروپا خواهد بود. بایننس متعهد است از تجربه خود برای کمک به شکل‌گیری یک ساختار سالم قانونی و نیز ارایه سرمایه به استارتاپ‌های بلاک چین برای رشد این صنعت در مالت استفاده کند.»

بایننس مدتی پیش به سرمایه‌گذاران و کاربرانش اعلام کرد که دیگر برنامه‌ای برای درهم‌آمیزی رمزارزها با پول رسمی ندارد. با این وجود، انتقال این شرکت به مالت و همکاری‌های احتمالی با شبکه بانکی این کشور می‌تواند به بایننس امکان دهد که تبدیل رمزارز به پول رسمی را به سادگی به انجام برساند، بدون اینکه نگران مقررات مبهم و تداخل با نظام بانکی باشد.

بایننس همچنین مدتی پیش اعلام کرد که برنامه‌ای برای ایجاد یک سامانه غیرمتمرکز تبادل دارایی‌های دیجیتال با نام بایننس چین (Binance Chain) دارد. با وجود اینکه راه‌اندازی چنین سامانه‌ای ظاهرا نیاز به ساختار کنونی بایننس را از بین می‌برد، اما واقعیت آن است که این تیم از همان آغاز به دنبال ارایه خدمتی بود که توسط تعداد زیادی از کاربران به انجام برسد.

با در نظر داشتن مسیری که بایننس برای خود در نظر گرفته، حرکت این شرکت از سمت معامله فقط با ارزهای دیجیتال به سمت راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز و در نهایت خرید و فروش ارز دیجیتال با پول رسمی کاملا منطقی جلوه می‌کند.

بیتفینکس به سوئیس می‌رود

بیتفینکس یکی دیگر از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان است که قصد کوچ به کشوری دیگر را دارد. این شرکت مستقر در هنگ کنگ و تایوان که امکان خرید و فروش ارز دیجیتال با دلار آمریکا را فراهم می‌سازد،قصد دارد به سوئیس برود.

سوئیس و به ویژه شهر زاگ (Zug) چند سالی است به عنوان مرکز بلاک چین دنیا شناخته می‌شوند. در این کشور، مقررات سهل‌گیرانه‌ای درباره عرضه اولیه سکه (ICO) و نیز شرکت‌های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال جاری است. جالب اینجاست که شرکت عرضه کننده ارز دیجیتال EOS (که ششمین ارز دیجیتال ارزشمند جهان است) در سوئیس قرار دارد.

ژان لوئیس وان در ولد (مدیرعامل بیتفینکس) اعلام کرده که این شرکت گفتگوهای سازنده‌ای با مقامات سوئیس داشته و همه جوانب ترک آسیا و حضور در این کشور را در نظر خواهد گرفت.

کوچ بایننس و نیز بیتفینکس از تایوان به سوئیس سبب می‌شود دو تا از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان طی یک ماه از آسیا به اروپا کوچ کنند. اگر سایر شرکت‌های بزرگ فعال در زمینه ارز دیجیتال نیز به خاطر محدودیت‌های قانونی به اروپا بروند، کشورهای ژاپن، کره جنوبی و هنگ کنگ دیگر تسلط کنونی بر بازار ارزهای دیجیتال را از دست می‌دهند و رقابت میان اقتصادهای جهانی برای میزبانی این شرکت‌ها بیشتر می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶