مهر ۵, ۱۴۰۱

گیمرها در‌به‌در در جستجوی کارت گرافیک!‌ مقصر: بیت کوین!

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 27, 2018
  • 0
گیمرها در‌به‌در در جستجوی کارت گرافیک!‌ مقصر: بیت کوین!

مدیر عامل شرکت نویدیا (Nvidia) که انواع کارت گرافیک تولید می‌کند اعلام کرد که این شرکت باید تولید این محصول را افزایش دهد. کمبود کنونی کارت گرافیک در بازار به خاطر استقبال استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال (نظیر بیت کوین) از این محصول بوده است.

دو دسته از کاربران یعنی گیمرها و نیز ماینرهای ارز دیجیتال از مشتریان پروپاقرص محصولات این شرکت هستند. آقای جن-سون هوانگ (مدیرعامل نویدیا که از بنیان‌گذاران این شرکت نیز به شمار می‌رود) می‌گوید به دلیل افزایش شدید تقاضا در بازار استخراج ارزهای دیجیتال، گیمرها نمی‌توانند کارت گرافیک مورد نظر را به راحتی در بازار بیابند. او در مصاحبه‌ای با وب‌سایت خبری تک‌کرانچ گفت:

«بسیاری از محصولات ما در بازار فروخته شده است و تامین تقاضای گیمرها برای کارت گرافیک به چالشی برای ما بدل شده است…ما باید تعداد بسیار بیشتری کارت گرافیک تولید کنیم…باید عرضه‌مان به تقاضای بازار نزدیک‌تر شود. اما اکنون حتی به این هدف نزدیک‌ هم نشده‌ایم و تازه می‌خواهیم شروع کنیم.»

از نظر آقای هوانگ، چالش ایجاد شده تا حدی به خاطر ماهیت رمزارزهاست. مدیر عامل شرکت نویدیا ضمن تاکید بر ماهیت توزیع‌شده و غیرمتمرکز ارز دیجیتال می‌گوید: «امروزه بسیاری از افراد در سراسر دنیا به رایانه‌ّهای قوی دسترسی دارند و به همین دلیل دیگر یک نفر یا یک شرکت نمی‌تواند بر این ارزها تسلط یابد.»

البته شاید این گونه به نظر برسد که بیشتر درآمد شرکت نویدیا از فروش کارت‌ گرافیک به ماینرها تامین می‌شود. اما این گونه نیست و این کاربران تنها بخش اندکی از درآمد این شرکت را تامین می‌کنند.

آقای هاونگ مدتی پیش نیز در مصاحبه‌ای گفت که رمزارزها قرار نیست به این زودی‌ها از بین بروند.

جهت آشنایی با مفهوم استخراج ارز دیجیتال به زبان ساده توصیه می‌کنیم مطلب «استخراج بیت کوین» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads