آذر ۷, ۱۴۰۰

ادوارد اسنودن: زی‌کش از بیت کوین هم بهتر است

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 27, 2018
  • 0
ادوارد اسنودن: زی‌کش از بیت کوین هم بهتر است

ادوارد اسنودن به خاطر افشاگریهایش درباره جاسوسی سرویس‌های اطلاعاتی ایالات متحده و نیز برخی شرکت‌ها در جهان شناخته شده است. او به تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که ارز دیجیتال زی کش از نظر حفظ حریم خصوصی کاربر، بهترین گزینه به شمار می‌رود.

او در این مصاحبه گفت: «زی کش برای من جذاب‌ترین گزینه است، زیرا قابلیت‌های امنیتی آن به معنای واقعی بی‌نظیر است. البته می‌بینیم که پروژه‌های بیشتری در این زمینه تعریف می‌شود که همه آنها می‌خواهند این ویژگی‌ها را داشته باشم. فکر می‌کنم این رقابت در مجموع مثبت باشد.»

ارز دیجیتال زی کش از فناوری پیچیده‌ای به نام zk-SNARKS استفاده می‌کند. این فناوری امکان حفظ هویت کاربر و امنیت او را در تراکنش فراهم می‌سازد. بنیانگذاران این ارز دیجیتال بر این باورند که امکان فریب دادن فرستنده و گیرنده زی کش وجود ندارد.

اوارد اسنودن می‌گوید زی کش به خاطر قابلیت‌های امنیتی خود از بیت کوین هم بهتر است.

اوارد اسنودن می‌گوید زی کش به خاطر قابلیت‌های امنیتی خود از بیت کوین هم بهتر است.

در زمان نگارش این خبر، زی کش بیست و پنجمین رمزارز محبوب دنیاست و ارز بازار آن نیز به ۷۸۰ میلیون دلار می‌رسد. گفتنی است موسسه سرمایه‌گذاری گریاسکیل (Grayscale) پیش‌بینی کرده که قیمت زی کش تا سال ۲۰۲۵ به ۶۰ هزار دلار می‌رسد.

زی کش، بهتر از بیت کوین

اسنودن در این گفتگو به کاربرد رمزارزها در جامعه اشاره کرد. او گفت که پول «اولین پایگاه‌داده ملموس» است، زیرا به راحتی قابل رهگیری است. همین ویژگی سبب می‌شود که پول تحت مقررات حاکمیتی درآید، زیرا تراکنش‌های پولی بدون مقررات دولتی امکان‌پذیر نیست. از نظر اسنودن، پول با ارتباطات یکی است و شکلی دیگر از تبادل به شار می‌رود.

از نظر او، بلاک چین در رمزارزها (از جمله بیت کوین) اصلی‌ترین نقص آنهاست، زیرا در واقع سابقه تراکنش‌ّهای همه کاربران را به این ترتیب ثبت می‌کنیم.

اسنودن درپایان گفت که از نظر او، بیت کوین قرار نیست تا ابد همچنان باقی بماند. او می‌گوید: «اولین مرورگر اینترنت، اکنون بهترین مرورگر نیست!»

برای آشنایی با رمز ارز زی کش می‌توانید مطلب «زی کش (Zcash) چیست؟» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads