شهریور ۲۹, ۱۴۰۰

تاکید وزیر خارجه فرانسه بر اهمیت بیت کوین و ارز دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 23, 2018
  • 0
تاکید وزیر خارجه فرانسه بر اهمیت بیت کوین و ارز دیجیتال

در حاشیه برگزاری اجلاس کشورهای عضو جی ۲۰ در بوینس آیرس (آرژانتین)، وزیر خارجه فرانسه بر اهمیت بیت کوین و سایر رمزارزها در اقتصاد جهانی تاکید کرد. برونو لو مر همچنین به این نکته اشاره کرد که فرانسه به همراه آلمان تاکید داشت که موضوع ارزهای دیجیتال حتما در دستور کار اجلاس جی ۲۰ قرار گیرد.

وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد فرانسه پیش از سایر کشورها،‌ به تنظیم مقررات و قوانینی برای ارزهای دیجیتال می‌پردازد تا اروپا در خط مقدم اقتصاد دیجیتال قرار گیرد. پیش از این خبرها حاکی از آن بود که گروه جی ۲۰ قصد دارد درباره رمزارزها تصمیماتی اتخاذ کند.

آقای لو مر همانند بسیاری دیگر از رهبران سیاسی دنیا می‌داند که ارزهای دیجیتال ممکن است در راستای فعالیت‌های غیرقانونی نیز مصرف شود اما در عین حال گفت: «به شکلی جدی باور دارم این فناوری برای هر کشوری بسیار مثبت است…باید مقرراتی داشته باشیم و اروپا در این مسیر پیشگام خواهد بود.»

بر اساس گزارش منتشر شده توسط نشریه برزیلی کریپتوموداس فاسیل از این اجلاس، وزیر خارجه فرانسه امکان انتشار ارزهای دیجیتال توسط بانک‌های مرکزی کشورهای اروپایی را رد نکرد. گفتنی این پیشنهاد توسط چندین اقتصاددان پیش از این ارائه شده بود.

لو مر همچنین به این نکته اشاره کرد که فناوری مالی، عنصری ضروری برای توسعه بازار به بهترین شکل ممکن است و ارزهای دیجیتال نیز بخشی از این فرآیند هستند. او افزود:

«ما نیز موافقیم که دارایی‌های رمزگذاری شده می‌توانند برای هر کسی جذاب باشند و ما بی تردید از فناوری بلاک چین حمایت می‌کنیم، زیرا این فناوری می‌تواند برای مدیریت دارایی‌های مالی در اروپا و یا هر جای دیگری از دنیا به کار رود. ما طرفدار این فناوری‌ها هستیم، اما می‌خواهیم این فناوری‌ها امن باشند و به همین دلیل باید معیارهایی دقیق در قالب مقررات برای آنها تعیین کنیم.»

سخنان وزیر خارجه فرانسه همراستا با همتای اسپانیایی‌اش است که در همین اجلاس گفت رمزارزها را تهدیدی برای نظام مالی جهانی نمی‌بیند و اتحادیه اروپا نیز قرار نیست منتظر توافق جهانی بر سر مقررات این ارزها بماند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads