مهر ۵, ۱۴۰۱

پیشنهاد آی‌بی‌ام برای بلاک چین تجاری در مقیاس کوچک

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 22, 2018
  • 0
پیشنهاد آی‌بی‌ام برای بلاک چین تجاری در مقیاس کوچک

شرکت چندملیتی آی‌بی‌ام (IBM) خبر از عرضه نسخه آزمایشی بلاک چین خود با نام IBM Blockchain Starter Plan داده که می‌تواند کاربرد بلاک چین در کسب‌وکارها در هر مقیاسی را ساده‌تر کند.

این خدمت جدید در دوره آزمایشی (بتا) رایگان است، اما پس از عرضه نسخه نهایی کاربران می‌توانند یک دوره ۳۰ روزه از آن به صورت رایگان استفاده کنند. این طرح گزینه‌آی ارزان‌تر نسبت به طرح بیگ بلو (Big Blue) همین شرکت است که برای شرکت‌ّهایی که خواهان توسعه برنامه‌هایی مبتنی بر بلاک چین هستند در نظر گرفته شده است.

ماری ویک (Marie Wieck) مدیر واحد بلاکچین آی‌بی‌ام می‌گوید این طرح جدید برای پروژه‌های پایلوت و مراحل اولیه توسعه کار برای کسانی که می‌خواهند از خدمات بلاک چین آی‌بی‌ام استفاده کنند مناسب است. گفتنی است آی‌بی‌ام تاکنون بیش از ۲۵۰ شبکه فعال بلاک چین دارد.

شرکت آی‌بی‌ام از سال ۲۰۱۵ به این سو بر روی فناوری بلاک چین کار کرده است و هدفش عمومی سازی این فناوری بوده است. این شرکت از اسل ۲۰۱۶ از فناوری بلاک چین در زمینه خدمات مالی خود و به منظور بهینه‌سازی ارتباط بین فروشندگان و تامین‌کنندگان بهره گرفته است.

این شرکت همچنین در یک طرح مشترک با والمارت، به استفاده از بلاک چین به منظور افزایش کارایی زنجیره تامین فروشگاه‌های والمارت پرداخت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads