خرداد ۳, ۱۴۰۱

روس‌ها یک ساعت دست از ماینینگ می‌کشند!

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 19, 2018
  • 0
روس‌ها یک ساعت دست از ماینینگ می‌کشند!

ساعت زمین (Earth Hour) عنوان جنبشی است که توسط صندوق جهانی طبیعت (WWF) طراحی شده و در آن، هر سال به مدت یک ساعت، وسایل برقی را از خاموش می‌کنند. هدف از این کار جلب توجه جهانیان به مصرف انرژی است. امسال، ماینرهای روس قصد دارند در این حرکت سهیم شده و جنبشی به نام «ساعت رمزی» (Crypto Hour) را راه‌ بیاندازند. در این یک ساعت، کلیه فعالیت‌های استخراج رمزارزها متوقف می‌شود.

هدف از این حرکت، یادآوری ضرورت توسعه فناوری‌های دوستدار محیط‌زیست به فعالان دنیای ارزهای دیجیتال است. ماینرهای روس از همه ماینرها در سراسر جهان خواسته‌اند تجهیزات ماینینگ خود را از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ (به وقت محلی) روز ۲۴ مارس خاموش کنند.

این کمپین توسط پیتر دوریانکین (Peter Dvoryankin) طراحی شده است. او بنیانگذار شبکه بین‌المللی سرمایه‌گذاران با نام کریپتولایف (CryptoLife) و نیز کارشناس پارلمان روسیه در زمینه توسعه فین‌تک است. او اعلام کرده هدفش از طراحی این کمپین، ایجاد «ماینینگ زیست‌محیطی» است، به طوری که مکان‌هایی که کمترین خطر را برای محیط زیست دارند (نظیر نزدیکی منابع انرژی تجدیدپذیر و یا دمای مناسب) به ماینینگ اختصاص یابد.

او افزود این کمپین همچنین از ایجاد سیستم‌هایی برای استفاده از گرمای تولید شده توسط تجهیزات ماینینگ و نیز توسعه فناوری‌های دفتر کل توزیع شده که نیازمند انرژی کمتری باشد استقبال می‌کند.

او به این نکته نیز اشاره کرد که شبکه بیت کوین بیش از ۵۰ تراوات ساعت انرژی در هر سال استفاده می‌کند. با در نظر رفتن نرخ کنونی، میزان مصرف انرژي توسط این شبکه تا سال ۲۰۲۰ از مصرف جهانی نیز بیشتر خواهد شد.

گزارش مجله دیجی‌کونومیست در سال گذشته نشان می‌داد مصرف برق شبکه بیت کوین بیشتر از مصرف کشور ایرلند است.

تاکنون راه‌های متنوعی برای استفاده از گرمای ناشی از استخراج رمزارزها پیشنهاد شده است. یک استارتاپ در جمهوری چک از این گرما برای پرورش گوجه فرنگی استفاده کرده است. همچنین یک کارآفرین کانادایی نیز از این گرمای حاصله برای گلخانه و استخر پرورش ماهی خود بهره‌ گرفته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads