مهر ۱۵, ۱۴۰۱

عرضه ارز دیجیتال از سوی شرکت معروف هواپیمایی

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 17, 2018
  • 0
خطوط هوایی ایرآسیا به دنبال استفاده از بلاک چین

ایرآسیا که یکی از شرکت‌های هواپیمایی ارزان‌قیمت در جنوب‌شرق‌ آسیاست در پی پیش‌فروش ارز دیجیتال خود است تا به این ترتیب بتواند خدمات بهتری به مشتریان خود عرضه کند.

تونی فرناندز مدیر شرکت ایرآسیا با ارزش ۳ میلیارد دلار است به خبرنگار شبکه خبری تک‌کرانچ  گفت که در حال ارزیابی وضعیت برای عرضه اولیه سکه (ICO) است تا بتواند سرمایه لازم برای عرضه ارز دیجیتال ویژه خود را تامین کند.

ایر آسیا به مشتریان دایمی خود کارت‌هایی ویژه می‌دهد و مشتریان به ازای امتیازات به دست آمده می‌توانند از تسهیلات خاصی برخوردار شوند. امتیازات این کارت‌ها را می‌توان بر روی بلاک چین قرار داد.

این شرکت تمایل به ایجاد یک پلتفرم ویژه پرداخت دارد تا مشتریان بتوانند ضمن خرید بلیت هواپیما، امتیازات کسب شده خود را نیز خرج کنند. در واقع اکوسیستم آماده این شرکت، زمینه را برای استفاده از ارز دیجیتال ویژه فراهم می‌سازد.

آقای فرناندز در دنیای کسب‌وکار به عنوان مدیری که علاقه زیادی به ریسک کردن و دنبال کردن اید‌ه‌های نو دارد شناخته شده است.این کارآفرین مالزیایی که بنیانگذار و مدیر شرکت هواپیمایی ایرآسیا است می‌گوید این شرکت ۶۵ میلیون مشتری ثبت شده دارد. آقای فرناندز خودش صاحب باشگاه فوتبال کیوپی‌ار (QPR) دارد و مدت‌ها پیش یک تیم اتومبیل‌رانی را در مسابقات فرمول یک نیز تاسیس کرد.

تونی فرناندز در جدیدترین راهبرد خود برای ایرآسیا قصد دارد با افزودن خدمات مالی، صد میلیون مشتری برای آن به دست آورد. این پلتفرم نه تنها امکان تهیه بلیت بدون پول نقد را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد، بلکه مواردی نظیر فروش بیمه‌نامه و ارایه تسهیلات به کارآفرینان و شرکت‌های کوچک و بزرگ را نیز در بر خواهد گرفت.

او به خبرنگار نشریه تک‌کرانچ گفت: «ایده پیش‌فروش ارز دیجیتال را دوست دارم، زیرا موجب حذف هزینه‌های راه‌اندازی این سامانه می‌شود.»

هنوز بسیاری از کشورهای دنیا، موضع مشخصی در برابر پیش‌فروش ارزهای دیجیتال (ICO) اتخاذ نکرده‌اند و البته برخی کشورها نیز محدودیت‌هایی را در برابر آن وضع کرده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads