اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰

تهیه مقررات درباره دارایی دیجیتال در تایلند

  • توسط samsam
  • مارس 16, 2018
  • 0
تهیه مقررات درباره دارایی دیجیتال در تایلند

دولت تایلند پیش‌نویس قوانیم مربوط به ارز دیجیتال و عرضه اولیه سکه (جذب سرمایه برای ارز دیجیتال) را آماده کرد. بر اساس گزارش نشریه بانکوک پست، ظاهرا قانون‌گذاران این کشور قصد ممنوعیت این فناوری را ندارند.

ناتپورن چاتوسریپتیک (Nathporn Chatusripitak) که سخنگوی معاون نخست‌ وزیر این کشور است اعلام کرد این مقررات برای تصویب نیازمند رای شورای حکومتی و نیز رای کابینه است.

بر اساس این مقررات که هنوز تصویب نشده است، از دارایی‌های دیجیتال تا ۱۵ درصد مالیات گرفته می‌شود. همچنین دارایی‌های دیجیتال مد نظر در این قانون شامل رمزارزها، توکن‌های دیجیتال و نیز هر نوع دارایی دیگر در قالب اطلاعات الکترونیکی است.

همچنین دولت از همه افراد فعال در زمینه کسب‌وکارهای مرتبط با دارایی‌های دیجیتال می‌خواهد که اطلاعات مشخصی را در اختیار سازمان‌های مربوطه قرار دهند. هنوز جزییات بیشتری درباره این قانون منتشر نشده است.

تایلند از جمله کشورهایی است که از ارزهای دیجیتال استقبال کرده است و رویکردی مثبت را در قبال آن در پیش گرفته است. البته حدود چند هفته پیش بود که دولت این کشور به نهادهای مالی این کشور دستور داد پیش از تصویب مقررات مربوط به دارایی‌های دیجیتال، از هر نوع مشارکت در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال و یا تامین سرمایه آنها خودداری کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶