مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

ایرانی‌ها نمی‌توانند ارز دیجیتال تلگرام را پیش‌خرید کنند

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 16, 2018
  • 0
ایرانی‌ها نمی‌توانند ارز دیجیتال تلگرام را پیش‌خرید کنند

گزارش منتشر شده توسط مجله آنلاین اقتصادی آربی‌سی روسیه، ایرانیان و نیز سایر افرادی که در فهرست کشورهای تحت تحریم ایالات متحده، اتجادیه اروپا و یا شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار دارند نمی‌توانند در پیش‌فروش (فروش اولیه سکه) ارز دیجیتال تلگرام شرکت کنند.

این مجله آنلاین اعلام کرده یک نسخه از قراردادی که تلگرام با شرکت‌کنندگان در پیش‌فروش می‌بندد را در اختیار دارد و بر اساس آن، افرادی که در فهرست تحریم‌های بین‌المللی قرار دارند نمی‌توانند این ارز دیجیتال را پیش‌خرید کنند. همچنین بستگاه درجه یک افراد قرار گرفته در فهرست تحریم و نیز کشورهای تحریم شده (از جمله ایران، کوبا، کره شمالی، سوریه و کریمه) نیز شامل این محرومیت می‌شوند.

تلگرام یکی از معروف‌ترین پیام‌رسان‌های دنیاست که قصد دارد رکورد جدیدی را در تاریخ عرضه اولیه سکه (پیش فروش ارز دیجیتال) ثبت کند.

این شرکت در مرحله اول پیش‌فروش که به صورت بی‌سروصدا انجام شد توانست حدود ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه را از ۸۱ سرمایه‌گذار جذب کند و انتظار دارد در دور دوم نیز مقدار مشابهی را به دست آورد.

بر اساس آمار برخی منابع، ایرانیان ۴۰ درصد کاربران تلگرام را تشکیل می‌دهند و این ممنوعیت بی‌تردید خبر خوبی برای این کاربران نیست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads