اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • امریکن اکسپرس به دنبال استفاده از بلاک چین برای افزایش سرعت تراکنش‌ها

امریکن اکسپرس به دنبال استفاده از بلاک چین برای افزایش سرعت تراکنش‌ها

  • توسط samsam
  • مارس 16, 2018
  • 0
امریکن اکسپرس به دنبال استفاده از بلاک چین برای افزایش سرعت تراکنش‌ها

شرکت معروف امریکن اکسپرس که در زمینه صدور کارت‌های اعتباری در جهان شناخته شده است طراحی را برای استفاده از فناوری بلاک چین به منظور سرعت‌بخشی به فرآیند پرداخت و افزایش سرعت تراکنش‌های مالی در دست اجرا دارد.

این شرکت به تازگی طرحی را در اداره نشان تجاری و ثبت اختراع ایالات متحده در همین رابطه به نام خود ثبت کرده است. بر این اساس، درخواست پرداخت ابتدا به سیستم مبتنی بر بلاک چین فرستاده می‌شود. این درخواست بر اساس مواردی مختلف (از جمله تحلیل ریسک) مورد بررسی قرار گرفته و تائید و یا رد می‌شود.اگر درخواست برای پرداخت مورد تائید قرار گیرد، این سیستم به صورت خودکار به انجام تراکنش مذکور می‌پردازد و مانده حساب پرداخت‌کننده و گیرنده را بر آن اساس تغییر می‌دهد.

طرفین پرداخت برای دسترسی به این سیستم باید کیف پول دیجیتالی را بر روی بلاک چین ایجاد کنند. در نتیجه پرداخت صورت گرفته به جای پردازش از طریق نهاد بانکی واسط به صورت مستقیم صورت خواهد گرفت.

این طرح ثبت شده به پرداخت‌ همتا به همتا با استفاده از بلاک چین مربوط می‌شود. جالب اینجاست که در این طرح به نواسانات شدید قیمت بیت کوین و نیز دفتر کل توزیع شده نیز به عنوان دلایل نامناسب بودن شبکه بیت کوین برای امریکن اکسپرس اشاره شده است.

در این طرح همچنین به این نکته اشاره شده که سیستم بلاک چین می‌تواند با شبکه‌های پرداخت طراحی شده برای کارت‌های اعتباری کنونی بهبود یابد. در این طرح می‌خوانیم:

«شبکه پرداخت مبتنی بر پرداخت‌های همتا به همتا می‌تواند برای تسهیل بیشتر عملکردهای شبکه‌های سنتی پرداخت با کارت اعتباری و نیز امکان افزوده شدن خدمات و قابلیت‌های بیشتر کاربرد داشته باشد.»

امریکن اکسپرس اولین شرکت مرتبط با امور مالی و اعتباری نیست که نسبت به بلاک چین علاقه نشان داده است. برخی کارشناسان بر این باورند که بلاک چین می‌تواند نظام بانکی و اعتباری دنیا را متحول سازد. همچنین بانک‌های زیادی در سراسر دنیا از استفاده از این فناوری برای بهبود امور کاری علاقه نشان داده‌اند.

برای آشنایی بیشتر با فناوری بلاک چین می‌توانید مطلب «بلاک چین به زبان ساده» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶