تیر ۱۰, ۱۴۰۱

اقدام گوگل به تعلیق تبلیغات مربوط به ارز دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 12, 2018
  • 0
اقدام گوگل به تعلیق تبلیغات مربوط به ارز دیجیتال

بر اساس گزارش برخی کاربران شبکه تبلیغات گوگل، موسوم به ادوردز (Adwords) آمار مشاهده این تبلیغات به شدت کاهش یافته و برخی از این کاربران نیز اعلام کرده‌اند حساب کاربری آنها در گوگل ادوردز بسته شده و تبلیغات آنها نیز دیگر به نمایش در نمی‌آید.

بر اساس گزارشی که از سوی یک شرکت بازاریابی فعال در زمینه عرضه اولیه سکه (ICO) ارایه شده، تعداد دفعات مشاهده تبلیغات این شرکت کاهش قابل توجهی داشته است. جدول زیر آمار مربوط به یک بازه ۲۴ ساعته را نشان می‌دهد.

آمار مربوط به مشاهده تبلیغات مربوط به ارز دیجیتال و کاهش دفعات نمایش و مشاهده

آمار مربوط به مشاهده تبلیغات مربوط به ارز دیجیتال و کاهش دفعات نمایش و مشاهده

البته رسانه منتشر کننده این خبر در تحلیل خود از دلایل بروز این مساله گفت تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال گاهی دارای برچسب «محدود» (limited) هستند و این بدان معناست که با وجود تایید از سوی گوگل، نمایش آن فقط برای گروه‌های سنی، ساکنان مناطقی خاص و یا دستگاه مشخصی (نظیر گوشی هوشمند) امکان‌پذیر است.

بررسی اطلاعات مربوط به شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال نشان می‌دهد تبلیغات برخی از آنها به حالت تعلیق درآمده است. صاحبان برخی از این شرکت‌ها نیز ادعا می‌کنند حتی حساب کاربری آنها کلا بسته شده است.

یکی از این کاربران اعلام کرد حساب شرکتش که در زمینه توسعه فناوری بلاک چین فعالیت دارد به خاطر آنچه «ارائه نادرست» (misrepresentation) خوانده شده بسته شده است و امکان تغییر و اصلاج آن نیز وجود دارد. او می‌؛وید:

«من همه بخش‌های وبسایتم یعنی www.blockbi.com را بررسی کردم و هیچ نشانه‌ای از نقض قوانین گوگل در آن نیافتم. ما در حوزه فناوری بلاک چین فعالیت داریم و خدمات‌مان را به امارات متحده عربی عرضه می‌کنیم. وقتی تیم گوگل دلایل این تعلیق را نمی‌؛وید، ما باید چه کار کنیم؟»

در این میان، برخی کاربران به این درخواست کمک پاسخ دادند. یکی از این کاربران در پاسخ گفت دلیل این تعلیق شاید این باشد که تبلیغ دهندگان به تنظیم مقررات خدمات مالی ادوردز به طور کامل دقت نکردند.

این اولین بار نیست که سایت‌های بزرگ موانعی را برای شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین پدید می‌آورند. برای نمونه، به صورت رسمی از ممنوعیت تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال خبر داد. همچنین برخی منابع آگاه از عزم گوگل برای ممنوع ساختن این نوع تبلیغات خبر داده‌اند.

گفتنی است گوگل در پاسخ به این موارد اعلام کرده که هیچ تغییری در مقررات خدمات مالی خود نداده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads