مرداد ۱۸, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • اقتصاددان برجسته هاروارد: قیمت بیت کوین طی ۱۰ سال به زیر ۱۰۰ دلار خواهد رسید

اقتصاددان برجسته هاروارد: قیمت بیت کوین طی ۱۰ سال به زیر ۱۰۰ دلار خواهد رسید

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 7, 2018
  • 0
اقتصاددان برجسته هاروارد: قیمت بیت کوین طی ۱۰ سال به زیر ۱۰۰ دلار خواهد رسید

پروفسور کنت روگف (Kenneth Rogoff) استاد برجسته اقتصاد دانشگاه هاروارد و نیز اقتصاددان ارشد سابق در صندوق بین‌المللی پول به تازگی در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌بی‌سی اعلام کرد انتظار دارد ارزش بیت کوین در ۱۰ سال آینده شاهد سقوطی شدید بوده و به زیر ۱۰۰ دلار برسد. او در این مصاحبه گفت:

«فکر می‌کنم بیت کوین در ده سال آینده فقط بخشی از ارزش کنونی‌اش را داشته باشد. به نظرم قیمت ۱۰۰ دلار به ازای هر بیت کوین به مراتب محتمل‌تر از قیمت ۱۰۰ هزار دلار برای آن در ۱۰ سال آینده باشد.»

پروفسور روگوف دیدگاهی انتقادی درباره بیت کوین دارد و بر این باور است این ارز دیجیتال بیش از آنکه ابزاری برای پرداخت باشد، شیوه‌ای برای فرار از مالیات و نیز روشی برای پولشویی به شمار می‌رود. البته او در سال گذشته میلادی نیز در مقاله‌ای در روزنامه گاردین اعلام کرد که علیرغم پیشرفت فناوری بلاک چین، قیمت بیت کوین سقوط خواهد کرد.

دیدگاه آقای روگوف تا حدی بر این باور استوار است که دولت‌ها در کشورهای مختلف اجازه اوج‌گیری فعالیت ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز و ناشناس و پس زده شدن ارزهای ملی را نمی‌دهند. او ضمن تاکید بر ضرورت اخذ رویکردی واحد از سوی کشورهای مختلف در این خصوص می‌گوید:

«ما نیاز به مقرراتی جهانی در این خصوص داریم. حتی اگر ایالات متحده و چین محدودیت‌هایی در این زمینه اعمال کنند ولی ژاپن این کار را انجام ندهند، پولشویی‌ها از طریق ژاپن صورت می‌گیرد.»

البته برخی فعالان اقتصادی دیدگاهی متفاوت دارند. برای نمونه، رابرت هرجواک (میلیونر معروف کانادایی) بر این باور است که قیمت بیت کوین در آینده به بالای ۲۰ هزار دلار خواهد رسید. همچنین مرد اسطوره‌ای سیلیکون‌ ولی یعنی تیم دراپر (که از سرمایه‌گذاران حوزه فناوری و نیز بیت کوین است) اعلام کرد این ارزهای دیجیتال همچنان به رشد خود ادامه داده‌ و جهان را فتح خواهند کرد.

بازار ارز دیجیتال بسیار پرنوسان بوده و قیمت بیت کوین و سایر ارزهای این بازار به شدت تغییر می‌کند. برای آشنایی با عوامل موثر در این تغییرات می‌توانید مطلب «عوامل موثر در قیمت ارز دیجیتال» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads