اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰

مرسدس بنز با ارز دیجیتال به رانندگان پاداش می‌دهد

  • توسط samsam
  • مارس 6, 2018
  • 0
مرسدس بنز با ارز دیجیتال موبی کوین به رانندگان پاداش می‌دهد

دفتر مرکزی شرکت خودروسازی دایملر ای‌جی (که مرسدس بنز زیر مجموعه آن است) اعلام کرد یک ارز دیجیتال ویژه با نام موبی‌کوین (MobiCoin) را در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸ در بارسلونا عرضه کرده است.

هدف این پروژه که در فوریه ۲۰۱۸ آغاز شد، ارایه پاداش به رانندگانی که رویکردهایی دوستدار محیط‌زیست دارند (نظیر رانندگی با سرعت کم و با احتیاط) است. این پروژه در سه ماه آینده به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و ۵۰۰ راننده که به شکلی دوست‌دار محیط زیست رانندگی کنند پاداشی در قالب موبي‌کوین دریافت خواهند کرد.

داده‌های به دست آمده از خودروها به شرکت دایلمر رفته و در آنجا به موبی‌کوین تبدیل شده و در اپلیکیشن گوشی هوشمند ذخیره می‌شود. آن دسته از شرکت‌کنندگانی که بیشترین موبی‌کوین را دریافت می‌کنند در فهرست دریافت بلیت ویژه برای شرکت در رویدادهای مختلف این شرکت قرار می‌گیرند.البته هنوز مشخص نیست آیا دارندگان این ارز دیجیتال قادر به نقد کردن آن و یا تبدیل آن به سایر ارزهای دیجیتال هستند یا خیر.

مرسدس بنز با ارز دیجیتال موبی کوین به رانندگان پاداش می‌دهد

مرسدس بنز با ارز دیجیتال موبی کوین به رانندگان پاداش می‌دهد

صنعت خودروسازی به خاطر وسعت حوزه عملکرد و گردش مالی بالایی که دارد، می‌تواند یکی از اصلی‌ترین بازیگران در زمینه استفاده از بلاک چین برای افزایش بهره‌وری و کارایی در زندگی روزمره شهروندان باشد.

در ماه‌های اخیر، شرکت‌های خودروسازی آلمانی گام‌های زیادی برای استفاده از فناوری بلاک چین برداشتند. برای نمونه، شرکت پورشه با همکاری یک استارتاپ برلینی قصد استفاده از بلاک چین برای مدیریت بهتر خودرو را دارد. همچنین بی‌ام‌دابلیو نیز اعلام کرد می‌خواهد پلتفرمی مبتنی بر بلاک چین برای بهبود زنجیره تامین ارایه دهد.

در سایر نقاط دنیا نیز طرح‌های خوبی در زمینه درهم‌آمیزی صنعت خودرو با بلاک چین صورت گرفته است. دبی که یکی از مناطق پیشتاز در این زمینه به شمار می‌رود اعلام کرد قصد دارند تا سال ۲۰۲۰، شناسنامه خودروهای موجود در این شیخ‌نشین را از تولید تا اسقاط بر روی بلاک چین قرار دهد.

برای آشنایی با فناوری بلاک چین می‌توانید مطلب «بلاک چین چیست و چگونه کار می‌کند؟» را مطالعه فرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶