مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

پس از ونزوئلا، کامبوج نیز ارز دیجیتال خود را عرضه می‌کند

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 6, 2018
  • 0
پس از ونزوئلا، کامبوج نیز ارز دیجیتال خود را عرضه می‌کند

پس از عرضه ارز دیجیتال رمزپایه ونزوئلا (با نام پترو) که دارای پشتوانه نفت این کشور است، کامبوج نیز اعلام کرد برنامه‌ای برای ارز دیجیتال ملی با نام انتاپی (Entapay) دارد. این خبر در حاشیه نشست بلاک چین انجمن ملل آسیای جنوب‌شرقی (ASEAN) اعلام شد.

بر اساس خبر مذکور، انتاپی ضمن رمزگذاری تراکنش‌ها و حفظ امنیت، امکان انجام سریع تراکنش‌ها را نیز فراهم می‌سازد.

کامبوج انتظار دارد انتپی به پیوند پرداخت با ارز دیجیتال و دنیای واقعی کمک کند. مقامات این کشور می‌گویند انتاپی می‌تواند حتی جایگزین خدمات مالی شرکت ویزا شده و به عنوان شیوه‌ای پیشرو و جامع مورد استفاده قرار گیرد.

نشست بلاک چین کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به ASEAN با عنوان «سرزمین فردا، ساخته شده روی بلاک چین» با هدف ترویج فناوری مالی مبتنی بر بلاک چین در کشورهای آسیای جنوب‌شرقی و سایر مناطق دنیا برگزار می‌شود.

نشست بلاک چین انجمن ملل آسیای جنوب‌شرقی (ASEAN)

نشست بلاک چین انجمن ملل آسیای جنوب‌شرقی (ASEAN)

البته این اولین اقدام کامبوج در زمینه توجه و سرمایه‌گذاری روی بلاک چین نبود. تابستان سال گذشته نیز بانک مرکزی کامبوج با همکاری ژاپنی‌ها شرکتی را برای ارزیابی فناوری دفتر کل توزیع شده در خدمات پرداخت آنلاین راه‌اندازی کرد.

برای آشنایی با ارز دیجیتال ونزوئلا می‌توانید مطلب «چرا پترو (ارز دیجیتال ونزوئلا) از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است؟» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads