دی ۲۹, ۱۴۰۰

فروش بیت کوین و اتریوم در ۱۲۰۰ دکه روزنامه فروشی استرالیا

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 2, 2018
  • 0
فروش بیت کوین و اتریوم در ۱۲۰۰ دکه روزنامه فروشی استرالیا

خرید بیت کوین و اتریوم برای بسیاری از شهروندان در سراسر جهان دردسرهایی دارد. اما عرضه این دو ارز دیجیتال رمزپایه در بیش از ۱۲۰۰ دکه روزنامه فروشی در استرالیا سبب می‌شود خرید آن به مراتب ساده‌تر شود.

یک صرافی ارز دیجیتال در استرالیا با نام bitcoin.com.au این سرویس را راه‌اندازی کرده است. گفتنی است کار این پروژه از سال ۲۰۱۶ آغاز شد و زیرساخت‌های لازم برای آن در مناطق مختلفی از این کشور نصب شد. با این وجود، شاید بسیاری از افراد تمایلی به خرید محصولی دیجیتال از یک فروشنده فیزیکی نداشته باشند.

روپرت هکت (Rupert hackett) که مدیر این صرافی ارز دیجیتال است در مصاحبه‌ای می‌گوید:

«وقتی محصول‌تان کاملا دیجیتال است، جلب اعتماد مشتریان (برای خرید از فروشگاهی فیزیکی) کار دشواری است، زیرا هیچ محصول فیزیکی به آنها تحویل داده نمی‌شود. با این حال، عرضه ارز دیجیتال در دکه‌های روزنامه‌فروشی شیوه‌ای راحت و کم‌دردسر برای سرمایه‌گذارانی است که قصد خرید ارز دیجیتال را دارند.»

اینکه این صرافی ارز دیجیتال که با اسم بیت کوین فعالیت دارد به فروش اتریوم نیز می‌پردازد برای مخاطبان جالب و عجیب است. آقای هکت در پاسخ می‌گوید که این اقدام ضروری بود و دلیلش نیز هراس برخی سرمایه‌گذاران از قیمت بیت کوین است.

اگر خریداران پیش از انجام خرید، کیف پول ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی کرده باشند، طی ۲۰ دقیقه (یا کمتر) بیت کوین یا اتریوم خریداری شده خود را دریافت خواهند کرد.

البته خرید بیت کوین و اتریوم از این دکه‌های روزنامه فروشی ارزان هم نیست و خریداران باید کارمزدی ۵ درصدی پرداخت کنند. از نظر آقای هکت این نرخ کارمزد منطقی و منصفانه است. او می‌گوید:

«این واقعیت که می‌توانیم بیت کوین و اتریوم را از همان جایی که روزنامه و تنقلات می‌خریم تهیه کنیم نشانگر نهادینه شدن ارزهای دیجیتال رمزپایه است. همه کسانی که تاکنون به خاطر پیچیدگی‌های خرید بیت کوین به سراغ آن نرفتند، فرصتی بی‌نظیر پدید آمده که ترس از سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را از بین می‌برد.»

تردیدی نیست که ساده‌تر شدن فرآیند خرید ارزهای دیجیتال در استرالیا به گسترش اقبال عمومی نسبت به این ارزها می‌انجامد.

گفتنی است تهیه بیت کوین از طریق خودپرداز بیت کوین از دیگر شیوه‌های رایج برای خرید فیزیکی این ارز دیجیتال است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads