آذر ۱۰, ۱۴۰۰

پورشه، پیشگام در استفاده از بلاک چین در صنعت خودروسازی

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 1, 2018
  • 0
پورشه، پیشگام در استفاده از بلاک چین در صنعت خودروسازی

شرکت آلمانی خودروسازی پورشه اعلام کرد با همکاری استارتاپ برلینی ژاین (Xain) قصد دارد از فناوری بلاک چین در خودروهایش استفاده کند. به این ترتیب پورشه اولین شرکت خودروسازی جهان خوهاد بود که از این فناوری استفاده می‌کند.

قفل کردن و باز کردن درب خودرو از دور با استفاده از اپلیکیشن ویژه، دادن اجازه دسترسی موقت به برخی کاربران و دستیابی به شیوه‌های نوین کسب درآمد برای شرکت از طریق تبادل داده‌های رمزگذاری شده برخی از کاربردهای بلاک چین هستند که پورشه قصد پیاده‌سازی آن را دارد. بر اساس اعلام این شرکت، بلاک چین می‌تواند برای بهبود ایمنی و نیز توانایی خودروهای بدون راننده نیز کاربرد داشته باشد.

الیور دورینگ (Oliver Döring) که یکی از مدیران ارشد پورشه است بر این باور است که فناوری بلاک چین کاربردهای زیادی را به همراه دارد. او می‌گوید:

«ما می‌توانیم از بلاک چین برای تبادل سریع‌تر و ایمن‌تر داده‌ها استفاده کنیم. به این ترتیب مشتریان ما اسودگی خاطر بیشتری خواهند داشت، خواه در حال شارژ باتری خودرویشان باشند یا پارک کردن یا وقتی که باید به صورت موقت به یک نفر دیگر اجازه راندن خودرو را بدهند. در واقع ما این فناوری نوآورانه را در قالب یک سری منافع مستقیم به مشتریان می‌دهیم.»

بر اساس اعلام شرکت پورشه، فناوری بلاک چین سبب می‌شود فرآیند قفل کردن و باز کردن قفل خودرو توسط اپلیکیشن تا ۶ برابر سریع‌تر شود. در واقع امکان ارتباط آفلاین با خودرو نیز فراهم می‌شود و دیگر نیازی به وجود یک سرور برای پردازش درخواست‌های اپلیکیشن مشتریان نخواهد بود. در شیوه‌های کنونی، به ارتباط آنلاین و ارسال اطلاعات از خودرو به سرور نیاز است.

گفتنی است شرکت آی‌بی‌ام به همراه چند شرکت دیگر در حال توسعه محصولی به نام «کیف پول الکترونیکی خودرو» (Car eWallet) هستند که امکان تراکنش امن را در مکان‌هایی نظیر ایستگاه‌‌های عوارضی، پمپ بنزین‌ها و نیز پارکینگ‌های بزرگ فراهم می‌سازند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads