تیر ۱۰, ۱۴۰۱

امیدواری بانک مرکزی تایوان به فناوری بلاک چین

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 27, 2018
  • 0
امیدواری بانک مرکزی تایوان به فناوری بلاک چین

مدیر جدید بانک مرکزی تایوان در مراسم معارفه خود اعلام کرد این نهاد به دو فناوری کلان داده و نیز بلاک چین توجه‌ای ویژه خواهد داشت. یانگ چین-لانگ گفت با وجود اینکه این فناوری‌ها هنوز تاثیری بر نظام مالی تایوان نداشته است، اما در آینده به تحولی در سیاست‌های پولی و نیز حوزه پرداخت این کشور می‌انجامد.

او همچنین اظهار داشت که بانک مرکزی تایوان در دوره مسئولیت او به طور ویژه‌ای به بلاک چین توجه داشته و از آن برای بهبود امنیت و بهره‌وری نظام پرداخت الکترونیکی در این کشور استفاده خواهد کرد.

شاید این اولین بار باشد که یک مقام بانک مرکزی تایوان به علاقه این نهاد به استفاده از فناوری بلاک چین در نظام مالی اشاره کرده باشد.

البته تایوان به عنوان یک کشور پیشرو پیش از این نیز در این حوزه حضوری فعال داشته است. برای نمونه در اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی بود که یک کنسرسیوم متشکل از موسسات مالی تایوان با استفاده از پلفترم آزور (Azure)  که توسط شرکت مایکروسافت طراحی و عرضه شده است برای طراحی پلتفرم‌هایی به منظور انجام پرداخت‌های مالی تشکیل شد.

گفتنی است یکی از اصلی‌ترین کاربردهای بلاک چین در حوزه اعتباری-مالی است و می‌تواند موجب کاهش قابل توجه هزینه‌ها، افزایش شفافیت و نیز افزایش سرعت عملیات بانکی شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads