مهر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • سوءاستفاده وب‌سایت‌ها از کاربران برای استخراج ارز دیجیتال، صدای وزیر را هم درآورد!

سوءاستفاده وب‌سایت‌ها از کاربران برای استخراج ارز دیجیتال، صدای وزیر را هم درآورد!

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 24, 2018
  • 0
سوءاستفاده وب‌سایت‌ها از کاربران برای استخراج ارز دیجیتال، صدای وزیر را هم درآورد!

محمدجواد آذری جهرمی (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات) در یک توییت جدید به روند استفاده بدون اجازه وب‌سایت‌ها از رایانه کاربران برای استخراج ارز دیجیتال اعتراض کرد. او در این توییت به این نکته اشاره کرد که برخی وب‌سایت‌های پرمراجعه به عمد از توان پردازشی رایانه بازدیدکنندگان خود برای ماینینگ استفاده می‌کنند و سازمان فناوری اطلاعات قرار است به جمع آوری مدارک برای پیگیری حقوقی این مساله بپردازد.

 

متن توییت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه سوء استفاده از توان پردازشی رایانه کاربران توسط وبسایت‌های پرمراجعه

متن توییت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه سوء استفاده از توان پردازشی رایانه کاربران توسط وبسایت‌های پرمراجعه

 

فرآیند استخراج (ماینینگ) ارز دیجیتال نیازمند توان پردازشی بالایی است. با این وجود، وب‌سایت‌های محبوب و پربیننده می‌توانند با استفاده از بخشی اندک از توان پردازشی انبوه بازدیدکنندگان خود در هر روز به حجم بالایی از توان پردازشی دست یافته و از آن برای استخراج بیت کوین یا سایر انواع ارز دیجیتال استفاده کنند.

این نوع سوء استفاده پدیده جدیدی نیست. حدود یک ماه پیش بود که اعلام شد برخی تبلیغ‌دهندگان در یوتیوب، از اسکریپت کوین‌هایو برای بهره‌‌گیری از توان پردازشی کاربران یوتیوب به منظور استخراج ارز دیجیتال استفاده کردند. کوین‌هایو اسکریپتی برای استخراج مونرو (نوعی ارز دیجیتال) به شمار می‌رود.

همچنین چند هفته پیش، یک شرکت امنیت وب نیز از هک شدن ۷۰۰۰ گوشی و تلویزیون هوشمند اندرویدی و استفاده از توان پردازشی آنها برای ماینینگ خبر داد.

البته در این میان، یک وب‌سایت نیز دست به ابتکار زده و از کاربران خود برای این کار اجازه می‌گیرد. سایت خبری سالون در آمریکا به کاربران خود امکان انتخاب بین دو گزینه مشاهده تبلیغات و قراردادن توان پردازشی رایانه برای ماینینگ را می‌دهد.

با توجه به جدید بودن این پدیده و نگرانی جدی کاربران، باید منتظر تدوین مقرراتی در خصوص این نوع سوء استفاده باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads