مهر ۵, ۱۴۰۱

استارتاپی که با بلاک چین، بازار جهانی کار را بر هم خواهد زد

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 22, 2018
  • 0
اورکر استارتاپی که با بلاک چین، بازار جهانی کار را بر هم خواهد زد

پیدا کردن یک شغل خوب و دلخواه و نیز استخدام فردی مناسب، کار بسیار دشواری است. در این میان، اورکر می‌خواهد با استفاده از فناوری بلاک چین، بازار استخدام را دگرگون سازد.

شاید تجربه وقتی که تازه فارغ‌التحصیل شدید و به دنبال شغل بودید را به یاد آورید. بی‌تردید یافتن یک شغل متناسب با تحصیلات و نیز روحیات برای اکثر افراد کاری دشوار است. همچنین اگر کسب‌وکاری دارید، باز هم می‌دانید که پیدا کردن نیروی مناسب کاری یک فرآیند پیچیده و زمان‌بر است.

کارفرمایان باید اعتماد و اطمینان کافی را به فردی که می‌خواهند استخدام کنند بیابند. برای این کار باید درستی مدارک فرد تایید شود، سابقه او مورد بررسی قرار گیرد و فرآیند طولانی کار اداری انجام شود. همچنین باید با فرد مورد نظر مصاحبه شود.

چه خوب می‌شداگر همه مهارت‌ها، توصیه‌ها و تجربیات شغلی به صورت آماده و تایید رسمی شده بر روی بلاک چین قرار می‌گرفت. آیا بهتر نبود روزمه‌تان به روشنی نشانگر همه توانایی‌ها و سوابق‌تان بود و کارفرمایان می‌توانستند به صورت ۱۰۰ درصد به آن اعتماد کنند؟

ظاهرا با اورکر (Aworker) این امر به زودی عملی می‌شود.

شیوه‌ای بهتر برای استخدام

اورکر یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که می‌خواهد صنعت منابع انسانی را متحول ساخته و فرصت‌هایی در این بازار ۴۲۹ میلیارد دلاری ایجاد کند. اورکر با بهره‌گیری از قراردادهای هوشمند به کاربران کمک می‌کند بتوانند شغل ایده‌آل خود را راحت‌تر بیابند و شرکت‌ها نیز به شکلی راحت‌تر و  اثربخش‌تر نیروی انسانی مورد نیازشان را پیدا کنند.

کارجویان با استفاده از اوروکر می‌توانند رزومه خود را بر روی بلاک چین نگه دارند. به خاطر ارزیابی و تایید غیرمتمرکز در بلاک چین، میزان اعتبار و ارزش کاری هر فرد به صورت آنی به‌روزرسانی می‌شود و البته همه کسانی که به نوعی در فرآیند استخدام مشارکت دارند پاداشی دریافت خواهند کرد. همین به شرکت‌ها کمک می‌کند هزینه‌های خود را کاهش دهند. در واقع این شیوه یک چهارم هزینه‌ رویه مرسوم کنونی را دارد.

اورکر (Aworker) مبتنی بر بلاک چین است و بازار کار را متحول می‌سازد

اورکر (Aworker) مبتنی بر بلاک چین است و بازار کار را متحول می‌سازد

اورکر همچنین به کارجویان امکان می‌دهد دستیابی به شغل مناسب بتوانند به تحصیل یا بهبود تجربه و دانش خود پرداخته و در نتیجه وضعیت بهتری بیابند. اطلاعات موجود بر روی این بلاک چین شفاف بوده و هیچ شرکت و یا فردی نمی‌تواند از آن در راستای منافع خود سوءاستفاده کند.

پول مجازی در اورکر

در اوروکر یک توکن مجازی با نام «ورک» (WORK) وجود دارد و کاربران با فعالیت‌های مختلف می‌توانند به آن دست یابند. برای نمونه اگر یک کاربر کسی را برای شغلی معرفی کند و این فرد معرفی شده مورد مصاحبه قرار گرفته و یا استخدام شود، معرف مقداری ورک دریافت می‌کند. ارایه مستنداتی دال بر درستی توانایی‌های اعلام شده نیز به دریافت این توکن می‌انجامد. همچنین کاربران با ارایه دانش خود، گذراندن دوره‌های آموزشی و یا شرکت در رویدادها (که همگی به افزایش کیفیت رزومه کمک می‌کند) می‌توانند ورک دریافت کنند.

در واقع توکن‌های ورک به عنوان عاملی برای افزایش انگیزه کاربران برای تایید توانایی‌های سایرین و یا توصیه عمل می‌کند.

برای آشنایی با فناوری بلاک چین می‌توانید مقاله «بلاک چین به زبان ساده» را مطالعه بفرمایید. همچنین در مطلب دیگری با عنوان «بلاک چین چیست و چگونه عمل می‌کند؟» نیز توضیحات تکمیلی در این باره داده شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads