مهر ۵, ۱۴۰۱

پیش‌فروش ارز دیجیتال ونزوئلا با پشتوانه نفت

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 21, 2018
  • 0
پیش‌فروش ارز دیجیتال ونزوئلا با پشتوانه نفت

به گزارش فایننشال تایمز دولت ونزوئلا به زودی پیش‌فروش نخستین ارز دیجیتال ملی و با پشتوانه نفتی با نام پترو (Petro) و علامت اختصاری PTR را آغاز می‌کند. حدود ۸۲ میلیون پترو برای معاوضه با ارزهای رایج و نیز ارزهای دیجیتال برتر (نظیر بیت کوین) در دسترس کاربران قرار گرفته است. البته شهروندان این کشور نمی‌توانند در این پیش خرید شرکت کنند.

دولت ونزوئلا در نظر دارد سرمایه‌گذارانی از کشورهایی نظیر لهستان، دانمارک، نروژ و برخی دیگر از کشورها را جذب کند. مدتی پیش بود که نیکلاس مادورو (رئیس جمهور ونزوئلا) دستور انتشار ۱۰۰ میلیون پترو را صادر کرد. ارزش هر پترو نیز معادل یک بشکه نفت است. این کشور امیدوار است بتواند از پیش‌فروش این ارز دیجیتال به مبلغی بیش از ۶ میلیارد دلار دست یابد.

سرمایه‌گذاران برای خرید و تبادل پترو باید کیف پول پترو را دانلود کنند. این کیف پول توسط کارشناسان فناوری اطلاعات دولت ونزوئلا طراحی شده است. به محض ایجاد کیف پول، یک آدرس عمومی (کلید عمومی) در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

تورم نجومی و کاهش شدید ارزش بولیوار (پول ملی ونزوئلا) سبب شد دولتمردان این کشور به فکر یافتن راه‌هایی برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی این کشور بیفتند. نرخ تورم در ۱۲ ماه گذشته در ونزوئلا به ۵۱۱۵ درصد رسید و پول ملی این کشور نیز ۹۶ درصد از ارزش خود را از دست داد.

حال سئوال اینجاست که آیا ونزوئلا می‌تواند با عرضه اولیه سکه و کسب مبلغ ۶ میلیارد دلار، رکوردی جدید را در بازار ارزهای دیجیتال رمزپایه به دست آورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads