مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

طرح وال استریت برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری روی بیت کوین

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 19, 2018
  • 0
طرح وال استریت برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری روی بیت کوین

یک استاد برجسته اقتصاد بر این باوراست که راه‌حل پیشنهادی از سوی وال‌استریت می‌تواند اصلی‌ترین ریسک موجود برای سرمایه‌گذاری روی بیت کوین را خنثی کند.

پروفسور پانوس موردوکوتاس (Panos Mourdoukoutas) در پاسخ به اظهارنظرهای صورت گرفته درباره اینکه نوسانات شدید قیمت بیت کوین می‌تواند به ضرر مالی شدید سرمایه‌گذاران بر روی این ارز دیجیتال بیانجامد گفت که طرح جدید وال استریت با نام «بیت کوین فیوچرز» (Bitcoin Futures) یا همان «قراردادهای آتی بیت کوین» این مشکل را حل می‌کند و جلوی ضرر هنگفت سرمایه‌گذاران را می‌گیرد.

قرارداد آتی به معنای توافق برای خرید یک دارایی مشخص در زمانی مشخص در آینده و به قیمتی مشخص است. در قراردادهای آتی بیت کوین، قیمت بر اساس پیش‌بینی‌های افراد تعیین می‌شود. با این شیوه سرمایه‌گذاران می‌توانند بدون اینکه الزامی به داشتن بیت کوین باشد، قیمت بیت کوین را در تاریخ مورد نظر حدس بزنند.

پروفسور موردوکوتاس می‌گوید: «استارباکس، داکین دوناتز و چندین شرکت نگران این مساله (ضررهای مالی شدید ناشی از پذیرش بیت کوین) هستند و به همین دلیل می‌توانند از قراردادهای کوتاه‌مدت آتی بیت کوین بهره‌مند شوند.»

این استاد اقتصاد به این نکته اشاره کرد که برخی شرکت‌ها به دنبال پذیرش بیت کوین هستند زیرا این کار موجب می‌شود بتواند نظر مشتریان جوان‌تر که علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال دارند را به خود جلب کنند.

گفتنی است هووارد شولتز (بنیانگذار و مدیرعامل استارباکس) مدتی پیش درباره برنامه این شرکت برای پذیرش ارزهای دیجیتال صحبت کرده بود. او گفت که فکر نمی‌کند بیت کوین ارز دیجیتال دنیای امروز یا فردا باشد. اما با این حال تاکید کرد که فناوری بلاکچین به فناوری اصلی کسب وکارها در ۲۰ سال آینده بدل خواهد شد.

با وجود اینکه برخی شرکت‌ها صرفا برای بهره‌گیری از موج خبری ایجاد شده به دنبال بهره‌گیری از بیت کوین و سایر انواع ارز دیجیتال رمزپایه هستند، نوسانات شدید قیمتی در این بازار مانعی جدی در برابر سرمایه‌گذاری بر روی آنها باشد. با این وجود اگر طیق گفته پروفسور موردوکوتاس، قراردادهای آتی بیت کوین بتواند این مشکل را حل کند، شاهد استقبال هر چه بیشتر شرکت‌ّهای بزرگ خواهیم بود.

برای آشنایی بیشتر با بلاک چین می‌توانید مطلب «بلاک چین به زبان ساده» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads