مهر ۵, ۱۴۰۱

ایجاد صندوق امانات برای ارزهای دیجیتال توسط بانک کانادایی

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 19, 2018
  • 0
ایجاد صندوق امانات برای ارزهای دیجیتال توسط بانک کانادایی

ورسابانک (VersaBank) که کوچک‌ترین بانک کانادا از نظر میزان دارایی به شمای می‌رود در پی راه‌اندازی یک صندوق امانات دیجیتال برای نگهداری بیت کوین و سایر انواع ارز رمزپایه است.این صندوق تا خرداد ماه ۹۷ آغاز به کار خواهد کرد.

ورسابانک به تازگی گورپریت ساهوتا (Gurpreet Sahota) را که یک کارشناس ارشد امنیت سایبری از شرکت بلکبری است را استخدام کرده است. گفتنی است شرکت بلکبری سابقه‌ای طولانی در زمینه رمزنگاری داشته و از پیشگامان حوزه امنیت دیجیتال به شمار می‌رود. این کارشناس قرار است بر طرح «ورساولت» (VersaVault) نظارت داشته باشد. ورساولت مجموعه‌ای از سرورهای رایانه‌ای است که دارایی دیجیتال مشتریان را ذخیره خواهد کرد.

دیوید تیلور (David taylor) که مدیرعامل این بانک است می‌گوید هیچ یک از کارکنان این بانک به محتوای موجود در این صندوق‌ها دسترسی نخواهند داشت.

اقدام ورسابانک در واقع پاسخ به نیاز شدیدی است که در بازار ارز دیجیتال وجود دارد. پس از حمله هکرها به چندین کیف پول آنلاین و سرقت محتوای آن، نیاز به وجود مرکزی دارای امنیت بالا برای نگهداری از ارز دیجیتال بیشتر شده است.

با وجود اینکه هنوز جزییات بیشتری درباره هزینه ارایه این خدمت به مشتریان اعلام نشده، مدیرعامل ورسابانک می‌گوید که این هزینه بی‌تردید بالا خواهد بود.

ورسابانک از جمله موسسات مالی و اعتباری پیشتاز در کانداست که برای اولین بار در سال ۱۹۹۳، مفهوم بانک بدون شعبه را در این کشور پیاده کرد. این بانک الگویی کاملا الکترونیکی دارد و همه امور خود را به صورت آنلاین به انجام می‌رساند. این بانک با ۸۰ کارمند ارزشی حدود ۱۲۶ میلیون دلار دارد و از نظر عملکرد بالاتر از بانک‌های بزرگ کانادا قرار می‌گیرد. همچنین ارزش سهام این شرکت نیز امسال ۲۴ درصد رشد داشت که بسیار بالاتر از بانک‌های دیگر بود.

ارایه خدمات مبتنی بر ذخیره ارز دیجیتال مدتی است توجه بسیاری از موسسات مالی بزرگ را به خود جلب کرده است. برای نمونه، یک موسسه معروف در دبی به دنبال ایجاد بزرگ‌ترین مخزن ذخیره آفلاین ارز دیجیتال در دنیاست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads