مهر ۵, ۱۴۰۱

تبلیغ دیدن یا ماینینگ، انتخاب با خودتان!

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 15, 2018
  • 0
استخراج مونرو یا تبلیغ

وبسایت خبری سالون (Salon) به تازگی به مخاطبانی که از افزونه ادبلاکر (مسدودکننده نمایش تبلیغ آنلاین) در مرورگر خود استفاده می کنند پیشنهادی عجیب را ارایه می‌کند. سالون از بازدیدکنندگان خود می‌خواهد یا افزونه مذکور را غیرفعال کنند و یا به این سایت امکان بهره‌گیری از رایانه خود برای ماینینگ ارز دیجیتال را بدهند.

این وبسایت خبری به مخاطبان اعلام می‌کند که از آنجا که برای حفظ محتوای رایگان باید تبلیغاتی را نشان دهد، کاربران می‌توانند بین مشاهده این آگهی‌ها و یا دادن اجازه به این وبسایت برای استفاده از توان پردازشی استفاده نشده رایانه خود یکی را انتخاب کنند.

این سامانه توضیح می‌دهد که برنامه کنونی در حالت آزمایشی قرار دارد و از رایانه مخاطب برای کمک و حمایت از رشد فناوری بلاکچین و ارز رمزپایه استفاده می‌کند. در واقع سالون هیچ نامی از ماینینگ ارز دیجیتال نمی‌برد. با این وجود، کارشناسان نظر دیگری دارند.

پیغام سایت سالون برای استخراج مونرو

یان مایلز (روزنامه‌نگار) در توییتر خود نوشت که سالون از اسکریپت کوینهایو استفاده می‌کند. گفتنی است کوینهایو اسکریپتی برای استخراج آلت کوین مونرو است که به عنوان منبعی جایگزین به جای درآمد ناشی از تبلیغات کاربرد دارد.

برای آشنایی بیشتر می‌توانید مطلب ارزنگار برای معرفی کوتاه و به زبان ساده مونرو را نیز مطالعه بفرمایید.

سوء استفاده از اسکریپت کوین‌هایو پدیده جدید نیست. چند هفته پیش بود که معلوم شد عده‌ای از تبلیغ‌دهندگان در یوتیوب از این اسکریپت برای استفاده از رایانه مخاطبان ویدئوهای یوتیوب به منظور ماینینگ مونرو بهره گرفته‌اند. همچنین اوج‌گیری محبوبیت مونرو به سو‌ء استفاده برخی هکرها از ۷۰۰۰ گوشی اندرویدی و تلویزیون‌های هوشمند برای ماینینگ این آلت کوین انجامید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads