اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

آخرین فهرست ۵۰ شرکت برتر فین تک: درخشش بلاک چین و ارز دیجیتال

  • توسط samsam
  • فوریه 15, 2018
  • 0
آخرین فهرست 50 شرکت برتر فین تک: درخشش بلاک چین و ارز دیجیتال

در سومین فهرست ۵۰ شرکت برتر دنیا در حوزه فین تک که فین‌تک ۵۰ (Fintech50) نامیده می‌شود، نام ۱۱ شرکت فعال در زمینه فناوری بلاک چین و نیز انواع ارز دیجیتال رمزپایه نیز وجود دارد. این فهرست در ۱۳ فوریه ۲۰۱۸ توسط فوربز منتشر شد.

جالب است بدانید بنیانگذاران ۳ تا از این شرکت‌ها یعنی «بیتفری گروپ» (Bitfury Group)، «کوینبیس» (Coinbase) و «ریپل» (Ripple) از جمله افرادی هستند که پیش از این در فهرست ثروتمندترین افراد در دنیای ارز دیجیتال نشریه فوربز نیز قرار داشتند. فوربز در مقاله‌ای مجزا به بررسی و واکاوی بیشتر اثرات بلاک چین و شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال رمزپایه پرداخته است.

یکی از ۹ شرکتی که در فهرست فوربز قرار گرفته و به عنوان آینده دار بلاک چین و ارز رمزپایه از آنها نام برده شده است، ۵ تا از آنها برای اولین بار در این فهرست قرار گرفته‌اند. همچنین انواع فعالیت‌هایی که این شرکت‌ها دارند، بنیانگذاران آنها، شیوه تامین مالی و تهدیدی که برای دیگران ایجاد می‌کنند نیز مورد واکاوی قرار گرفته است.

برای نمونه، شرکت بلاک چین (Blockchain) به عنوان محبوب‌ترین کیف پول ارز دیجیتال» توصیف شده است که تهدیدی جدی برای کوینبیس و زاپو (Xapo) به شمار می‌رود. همچنین چین (Chain) که به ارایه فناوری بلاک چین و نرم افزار دفتر کل می‌پردازد نیز تهدیدی برای «شیوه‌های ناکارآمد ثبت مالی» به حساب می‌آید.

ویم (Veem) و رابینهود (Robinhood) که در فهرست فین‌تک ۵۰ سال ۲۰۱۸ آمده‌اند نیز به دنیای ارز دیجیتال رمزپایه مربوط هستند، با این وجود فوریز زمینه فعالیت آنها را در حوزه بلاک چین و ارز دیجیتال رمزپایه ذکر نکرده است.

ویم یک سامانه ارسال و دریافت پول برای کسب‌وکارهاست که از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند. همچنین رابینهود نیز یک اپلیکیشن خرید و فروش سهام است که به تازگی اعلام کرد سیستمی را برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم، آن هم بدون کارمزد راه اندازی کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶