دی ۲۹, ۱۴۰۰

دبی: اولین گنجینه ذخیره سرد دنیا برای ارز دیجیتال رمزپایه

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 15, 2018
  • 0
دبی: اولین گنجینه ذخیره سرد دنیا برای ارز دیجیتال رمزپایه

یکی از سازمان‌های دولتی امارات، اولین مجوز خرید و فروش ارز دیجیتال در خاورمیانه را به یک شرکت تجارت طلا در دبی داده است. این شرکت نیز اعلام کرد که قصد دارد اولین گنجینه ذخیره سرد ارز دیجیتال رمزپایه را در دنیا ایجاد کند. این شرکت که Regal RA DMCC نام دارد، از زیرشاخه های ریگال استز (Regal Assets) است که در زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه طلا فعالیت دارد.

مدیر منطقه‌ای شرکت ریگال استز در دبی اعلام کرد که این شرکت قصد دارد اقدام به دریافت مجوز فعالیت ارز رمزپایه در کشورهای دیگر کند. از نظر این شرکت، ارزهای دیجیتال رمزپایه بیشتر یک دارایی به شمار می‌آیند تا یک شیوه پرداخت.

این مرکز ذخیره سرد ارز دیجیتال قرار است در برج‌های الماس در دبی قرار گیرد. ذخیره سرد یا ذخیره سخت افزاری یکی از شیوه‌های رایج ذخیره ارز دیجیتال رمزپایه نظیر بیت کوین، اتریوم و لایت کوین است که در ان اطلاعات مربوط به کلید خصوصی کاربر (که تنها راه دسترسی به ارز دیجیتال فرد است) به صورت آفلاین و بر روی سخت افزار رایانه‌ای ذخیره می‌شود. شیوه ذخیره سرد به خاطر آفلاین بودن از امنیت به مراتب بالاتری نسبت به سایر شیوه‌ها نظیر ذخیره گرم (ذخیره بر روی فضای وب) برخوردار است. در ذخیره سرد، دسترسی هکرها تقریبا از بین می‌رود.

در حال حاضر برای ذخیره سرد (سخت‌ افزاری) ارز دیجیتال از ابزارهایی نظیر کیف پول کیپ‌کی (KeepKey) یا کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S) استفاده می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads