اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

استفاده مایکروسافت از بلاک چین برای امنیت اطلاعات کاربران

  • توسط samsam
  • فوریه 14, 2018
  • 0
استفاده مایکروسافت از بلاک چین برای امنیت اطلاعات کاربران

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که طرحی برای استفاده از فناوری بلاکچین به منظور افزایش کنترل کاربران بر هویت دیجیتال خود را در دست اقدام دارد. آلکس سایمونز (مسئول مدیریت برنامه در واحد هویت مایکروسافت) گفت که این شرکت طی ۱۲ ماه گذشته بر روی چندین ایده مرتبط با فناوری بلاک چین سرمایه‌گذاری کرده است.

واژه بلاک چین معمولا با پلتفرم‌های مربوط به ارز دیجیتال (نظیر بیت کوین) مانوس شده است. بلاک چین دربردارنده شبکه‌ای از بلوک‌هایی است که اطلاعات موجود در آنها رمزگذاری شده است. این اطلاعات در یک سرور مرکزی نگهداری نمی‌شود و مدیریت آن نیز در اختیار یک کاربر یا شرکت نیست. در واقع این اطلاعات در سراسر جهان پراکنده است و امکان هک کردن و تغییر این اطلاعات نیز به راحتی وجود ندارد.

برای آشنایی بیشتر با فناوری بلاک چین توصیه می‌کنیم مطلب «بلاک چین به زبان ساده» یا «بلاک چین چیست و چگونه کار می‌کند؟» را مطالعه بفرمایید.

با وجود اینکه فناوری بلاک چین برای ذخیره اطلاعات مربوط به تراکنش‌های همراه با ارزهای دیجیتال ضروری است، شیوه‌ای بسیار خوب برای ذخیره اطلاعات فردی نیز به شمار می‌رود.

هر سامانه و اپلیکیشنی یک سری اجازه از کاربر می‌گیرد. مشکل اینجاست که بیشتر کاربران جزییات مربوط به این اجازه‌ها را بررسی نمی‌کنند و همین دست شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات را برای کسب درآمد از این اطلاعات خصوصی کاربران باز می‌گذارد.

در این الگوی جدید دیگر نیازی است کاربران اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت دستی وارد کنند و ارتباط داده مربوط به اطلاعات فردی به سامانه یا اپلیکیشن مورد نیاز می‌تواند هویت کاربر را اثبات کند. در اطلاعات کاربر همانند اطلاعات تراکنش‌ها در بلوک ثبت می‌شود. مایکروسافت اعلام کرده که برای گسترش این فناوری به همکاری سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز نیاز خواهد بود.

برنامه جدید مایکروسافت برای استفاده از بلاک چین به منظور تایید هویت کاربران، به افزایش امنیت این اطلاعات و تسهیل ارتباط کاربر با سامانه و اپلیکیشن مورد نظر می‌انجامد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶