مرداد ۱۷, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • ممنوعیت ارایه خدمات مرتبط با ارز دیجیتال در بانک‌های تایلند

ممنوعیت ارایه خدمات مرتبط با ارز دیجیتال در بانک‌های تایلند

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 13, 2018
  • 0
دستور بانک مرکزی تایلند برای ممنوعیت فعالیت ارز دیجیتال

به گزارش رویترز، رئیس بانک مرکزی تایلند دیروز از همه بانک‌های این کشور خواست از هر گونه عملیات مرتبط با ارز دیجیتال رمزپایه خودداری کنند. بر اساس دستور صادر شده، بانک‌های این کشور از هر گونه سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال رمزپایه و تجارت با آن و نیز مشارکت در تبادل و ایجاد پلتفرم‌های صرافی ارز دیجیتال منع شده‌اند. البته این دستورالعمل برای بانک‌ها بوده و چنین ابلاغی برای صرافی‌ها و سایر موسسات مالی این کشور صادر نشده است.

در این دستور همچنین از بانک‌ها خواسته شده از هر نوع توصیه و مشاوره با مشتریان برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال رمزگذاری شده و تجارت با آن خودداری کنند. افزون بر اینها مشتریان این بانک‌ها نیز نمی‌توانند از کارت اعتباری خود برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنند. بانک مرکزی تایلند دلیل این دستور جدید را نگرانی روزافزون از انجام فعالیت‌های غیرقانونی نظیر پولشویی و تامین مالی تروریست‌ها اعلام کرد.

تنظیم مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال به جای ممنوعیت

جالب اینجاست که دو روز پیش از ابلاغ این دستور از سوی بانک مرکزی تایلند، آپیساک تانتیوراوونگ (Apisak Tantivorawong) که وزیر مالی تایلند است اعلام کرد دولت این کشور به ممنوعیت تجارت با ارزهای دیجیتال روی نمی‌آورد و در عوض در حال کار بر روی چهارچوبی قانونی برای آن است. در واقع شاید دستور بانک مرکزی تایلند را بتوان به عنوان اقدامی تا زمان تصویب قوانین مربوطه به شمار آورد.

بانک مرکزی تایلند بانک‌های این کشور را از انجام هر نوع فعالیت مرتبط با ارز دیجیتال بازداشت.

بانک مرکزی تایلند بانک‌های این کشور را از انجام هر نوع فعالیت مرتبط با ارز دیجیتال بازداشت.

در سپتامبر ۲۰۱۷ بود که کمیسیون امنیت و تبادل تایلند از تمایل این کشور برای تعیین مقرراتی برای حمایت از عرضه اولیه سکه (ICO) خبر داد تا به این ترتیب حقوق سرمایه‌گذاران محفوظ بماند.

جالب است بدانید که بانک مرکزی تایلند در آگوست ۲۰۱۷ جلسه‌ای با ویتالیک بوترین (بنیانگذار اتریوم) برگزار کرد تا با هم درباره امکان درهم‌آمیزی اتریوم و بخش مالی تایلند به منظور افزایش کارایی زیرساخت موجود کنونی صحبت کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads