تیر ۱۰, ۱۴۰۱

امکان پرداخت مالیات با ارز دیجیتال در آمریکا

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 12, 2018
  • 0
پرداخت مالیات با ارز دیجیتال در آریزونا

سنای ایالت آریزونا در روز ۹ فوریه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن، شهروندان ساکن در این ایالت می‌توانند مالیات خود را در قالب ارز دیجیتال بپردازند. این قانون با هدف بهره‌گیری از قابلیت ارز دیجیتال رمزگذاری شده برای پرداخت مالیات تدوین شده بود. قانون مذکور پس از تصویب به مجلس نمایندگان این ایالت فرستاده شد.

در صورت تصویب نهایی این قانون، آریزونا نخستین ایالت در آمریکا خواهد بود که امکان پرداخت مالیات با ارز دیجیتال در آن وجود دارد. بر اساس متن منتشر شده، شهروندان می‌توانند از بیت کوین، لایت کوین و یا هر نوع ارز دیجیتال دیگر که توسط مراجع رسمی اعلام می‌شود و با استفاده از سامانه همتا به همتا به پرداخت بدهی مالیاتی خود اقدام کنند. همچنین اداره درآمدهای ایالت آریزونا نیز ۲۴ ساعت پس از دریافت مالیات فرصت دارد آن را به دلار تبدیل کند.

جف وینگر (Jeff Weinger) که از سناتورهای جمهوری‌خواه آریزونا و موافقان این طرح است می‌گوید که هدف از این اقدام، تبدیل آریزونا به مرکز بلاک‌ چین و فناوری پول دیجیتال بوده است. او به شبکه فاکس نیوز گفت: «یکی از اهداف تصویب چنین قوانینی این است که می‌خواهیم به همه ساکنان ایالات متحده و یا حتی دنیا بگوییم که آریزونا در آینده به مرکزی برای بلاک چین و ارز دیجیتال تبدیل خواهد شد.

البته آریزونا اولین مکان در دنیا نیست که امکان پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال در آن فراهم شده است. در سپتامبر ۲۰۱۷ (شهریور ۹۶) نیز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه شهرداری چیاسو (Chiasso) در سوئیس از برقراری امکان پرداخت مالیات با بیت کوین تا ژانویه ۲۰۱۸ خبر داده بود. شهر زوگ (Zug) سوئیس نیز مدتی بعد چنین امکانی را در اختیار شهروندان قرار داد.

به نظر می‌رسد روند تمایل شهروندان به ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته سبب شده دولت‌ها در کشورهای مختلف نیز به فکر بهره‌گیری از این شیوه‌ نوین پرداخت بیفتند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads