آذر ۹, ۱۴۰۱

فروش ۵۰ واحد آپارتمان در دبی با بیت کوین

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 12, 2018
  • 0
فروش ۵۰ واحد آپارتمان در دبی با بیت کوین

دو کارآفرین بریتانیایی پس از اینکه اواخر شهریور ماه ۹۶ قول دادند تعدادی از واحدهای آپارتمانی ساخته شده در دبی را با بیت کوین بفروشند، اعلام کردند تاکنون ۵۰ واحد را با دریافت این ارز دیجیتال به فروش رسانده‌اند. بارونس میشل مون که یک برند معروف لباس دارد و نیز شریک میلیاردش با نام داگلاس بارومن، سازندگان این مجموعه آپارتمانی در امارات متحده عربی هستند.

آپارتمان مذکور آستون پلازا اند رزیندنسس نام دارد که عملیات ساخت آن از سپتامبر ۲۰۱۷ آغاز شد و قرار است تا سال ۲۰۲۰ تکمیل شود. این دو سرمایه‌گذار از همان ابتدا اعلام کردند که ۱۵۰ واحد از ۱۳۰۰ واحد موجود در این مجموعه را با دریافت بیت کوین به فروش خواهند رساند.

تا این لحظه ۵۰ واحد از این ساختمان به فروش رسیده است. میشل مون به خبرنگار بیزینس اینسایدر گفت که برخی از خریداران هر کدام ۲ واحد خریدند و یک نفر از مشتریان نیز ۱۰ واحد مجزا را خریداری کرده است. قیمت واحدهای فروخته شده نیز متفاوت بود. برای نمونه هر واحد سویت به قیمت ۱۳۰ هزار دلار (حدود ۵/۱۵ بیت کوین در زمان انتشار این خبر) و هر واحد دوخوابه نیز به قیمت ۳۸۰ هزار دلار (حدود ۴۵ بیت کوین) به فروش رسید.

این اقدام یکی از مهم‌ترین معاملات صورت گرفته تاکنون در قالب بیت کوین بوده است. همچنین این اقدا شاید بتواند سرمایه‌گذاران دیگر را نیز به انجام معاملات با بیت کوین یا سایر انواع ارز دیجیتال ترغیب کند.

بارومن اعلام کرد که هنوز هم درخواست‌هایی برای خرید از سوی مشتریان دریافت کرده است، اما هنوز واحد آماده‌ای برای فروش در این ساختمان وجود ندارد.

نشریه بیزنس اینسایدر در ۶ فوریه در گزارشی به بررسی عرضه اولیه سکه (ICO) این دو سرمایه‌گذار معروف پرداخت. سکه تعریف شده این دو اکوی (Equi) نام دارد که یک پلتفرم سرمایه‌گذاری خطرپذیر مبتنی بر اتریوم است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads