تیر ۱۰, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • استفاده از تجهیزات پایگاه هسته‌ای روسیه برای استخراج ارز دیجیتال

استفاده از تجهیزات پایگاه هسته‌ای روسیه برای استخراج ارز دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 10, 2018
  • 0
استفاده از تجهیزات پایگاه هسته‌ای روسیه برای استخراج ارز دیجیتال

مقامات امنیتی روسیه اعلام کردند که به تازگی چندین نفر از مهندسان شاغل در یک موسسه تحقیقات فیزیک کاربردی مستقر در تاسیسات سری سلاح‌های هسته‌ای این کشور را به جرم استفاده از تجهیزات این مرکز برای استخراج ارز دیجیتال دستگیر کردند.

تاسیسات هسته‌ای روسیه در شهر سارو همان جایی است که رژیم شوروی سابق در آن توانست نخستین بمب اتمی خود را بسازد. در این مرکز حدود ۲۰ هزار نفر مشعول به کار هستند و یکی از قدرتمندترین ابررایانه‌های این کشور نیز در این مرکز قرار داد.این رایانه می‌تواند در هر ثانیه هزار تریلیون محاسبه را انجام دهد. این ابررایانه برای انجام محاسبات علمی مربوط به دانش فیزیک هسته‌ای و نیز شبیه‌سازی واکنش‌ّهای مختلف ایده‌آل است.

بر اساس گزارش رسانه‌های روس، تعدادی از کارکنان این مرکز کوشیدند از توان پردازشی این ابررایانه برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنند. مقامات این مرکز وقتی متوجه این اقدام شدند که این افراد چندین بار کوشیدند این ابررایانه که معمولا آفلاین است را به اینترنت وصل کنند.

استخراج ارز دیجیتال نیازمند توان پردازشی بالا و مصرف زیاد انرژی است و مدتی است استخراج‌کنندگان خرده‌پا دیگر نمی‌توانند از عهده این کار برآیند. درواقع، مجموعه‌های بزرگ و دارای توان پردازشی بالا هستند که بیشترین مشارکت را در استخراج ارزهای دیجیتال دارند.

سخنگوی این مرکز تحقیقات هسته‌ای روسیه به خبرگزاری اینترفاکس روسیه گفت: «تلاش برای استفاده غیرمجاز از ظرفیت پردازشی این مرکز برای مقاصد شخصی و از جمله استخراج صورت گرفته است.»

گفتنی است روسیه اخیرا اقدامات قاطعی را علیه ارزهای دیجیتال رایج به انجام رسانده است. یکی از دلایل احتمالی این رویکرد، انتشار ارز دیجیتال ویژه‌ای است که حکومت این کشور به زودی وارد بازار می‌کند. این ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی عیله این کشور کاربرد خواهد داشت.

البته روسیه رویکردی مثبت به فناوری بلاک چین دارد و برنامه‌ّهایی برای استفاده از‌ آن در زمینه گردشگری و نیز ثبت املاک را در پیش گرفته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads