اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • انتشار فهرست ثروتمندترین افراد در دنیای ارز دیجیتال برای اولین بار

انتشار فهرست ثروتمندترین افراد در دنیای ارز دیجیتال برای اولین بار

  • توسط samsam
  • فوریه 8, 2018
  • 0
انتشار فهرست ثروتمندترین افراد در دنیای ارز دیجیتال برای اولین بار

مجله فوربز (Forbes) که به خاطر انتشار فهرست میلیاردهای دنیا شهرت دارد، در روز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه برای اولین بار دست به انتشار فهرستی از ثروتمندترین افراد در دنیای ارز دیجیتال زد. هدف از انتشار این فهرست،‌ افزایش آگاهی عمومی درباره این ارزها و شفافیت بیشتر درباره آنها بوده است. با وجود اینکه تهیه فهرست معمول میلیاردهای دنیا کار تقریبا مشخص و سرراستی است، محاسبه میزان دقیق ثروت هر یک از ثروتمندان در دنیای ارزش دیجیتال به مراتب دشوارتر است.

ارزهای رمزنگاری شده نوعی سیستم پرداخت رمزنگاشته شده هستند که در خارج از نظام سنتی مالی جهان شکل گرفته و توسعه یافته‌اند.

فهرست منتشر شده توسط نشریه فوربز از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال دارای ۵ دسته بندی اصلی است که به ترتیب «ایده‌الیست‌ها» (idealists)، «سازندگان» (builders)، «فرصت‌جویان» (opportunists)، «فعالان زیرساختی» (infrastructure players) و «سرمایه‌گذاران ایجاد‌کننده« (establishment investors) نام دارند. برخورداری از حداقل ۳۵۰ میلیون دلار ثروت برای هر یک از نامزدها برای درج در این فهرست ضروری بود.

محاسبه ارزش خالص دارایی‌های این افراد بر اساس میزان ارز دیجیتال در اختیار آنها، سود ناشی از خرید و فروش ارز دیجیتال پس از پرداخت مالیات و میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در کسب‌وکارهای مرتبط با ارز دیجیتال صورت گرفت.

البته نشریه فوربز تاکید دارد که شاید برخی از افراد در این فهرست از قلم افتاده باشند و دلیل آن نیز مشخص نبود بسیاری از جزییات در این بازار است. فهرست ثروتمندترین افراد در دنیای ارز دیجیتال دربردارنده ۱۹ نفر بوده و در وبسایت نشریه فوربز اطلاعاتی درباره هر یک از این افراد و میزان خالص ثروت آنها درج شده است.

طرح روی جلد نشریه فوربس برای معرفی ثروتمندترین افراد دنیای ارز دیجیتال

طرح روی جلد نشریه فوربس برای معرفی ثروتمندترین افراد دنیای ارز دیجیتال

میانگین سنی ثروتمندترین افراد در دنیای ارز دیجیتال ۴۲ سال است. این در حالی است که میانگین سنی ۴۰۰ ثروتمند برتر ایالات متحده به ۶۷ سال می‌رسد.

دبیر فوربز پیش از تهیه این لیست با جو لوبین (یکی از بنیانگذاران اتریوم ویکی از موثرترین افراد در دنیای بلاک چین و ارز دیجیتال) صحبت کرد. آقای لوبین به او گفت که خودش و همکارانش به هیچ وجه دنبال جلب توجه همگانی نیستند. جو لوبین همچنین به مشکلاتی که در مسیر تهیه این فهرست وجود دارد و همچنین افزایش احتمال سرقت ارز دیجیتال از این ثروتمندان اشاره کرد. او با این وجود، از تدوین چنین فهرستی استقبال کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶