دی ۲۹, ۱۴۰۰

استخراج مونرو از گوشی‌های اندرویدی و تلویزیون توسط هکرها

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 7, 2018
  • 0
استخراج مونرو از گوشی‌های اندرویدی و تلویزیون توسط هکرها

شرکت امنیتی نت‌لب ۳۶۰ (Netlab360) در چین اعلام کرد هکرها از هزاران گوشی اندرویدی و تلویزیون‌های هوشمند برای استخراج مونرو به صورت غیرمجاز استفاده کرده‌اند. حدود ۷۰۰۰ دستگاه در چین توسط این هکرها مورد حمله قرار گرفتند. با وجود اینکه این جمله از نظر ابعاد به مراتب محدودتر از حملات بات‌نت صورت گرفته در چند هفته پیش بود، اما کارشناسان امنیتی اعلام کردند که این شکل از حملات به شدت رو به افزایش است و هکرها به دنبال بهره‌گیری از توان پردازشی رایانه، گوشی هوشمند، تبلت و دستگاه‌های موجود در اینترنت اشیاء برای استخراج مونرو هستند.

نت‌لب۳۶۰ اعلام کرد حمله مذکور از یک پورت باز سوءاستفاده کرده است. این پورت بخشی از سیستم عامل است که به دستگاه‌های کاربر امکان اتصال به اینترنت را می‌دهد. این هکرها به دنبال دستگاه‌های متصل به شبکه از طریق پورت ۵۵۵۵ بودند و به این ترتیب توانستند گوشی‌های اندرویدی و تلویزیون‌های هوشمند قربانی را بیابند. این هکرها سپس بدافزار مورد نظر خود که نوعی کرم بود را به این دستگاه‌ها ارسال کردند. این کرم به صورت خودکار به دنبال سایر دستگاه‌ها و آلوده کردن می‌رفت.

بر اساس اعلام کارشناسان امنیتی موسسه نت‌لب۳۶۰، هکرها خودشان به باز کردن پورت مذکور نپرداختند و اگر چنین کاری را به انجام می‌رساندند، حمله مذکور پیامدهای به مراتب بدتری به همراه می‌آورد. هنوز مشخص نیست چه وقت و چگونه این پورت‌ها باز شده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads