خرداد ۳, ۱۴۰۱

نخستین قرارداد انتقال فوتبالیست با بیت کوین در ترکیه

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 31, 2018
  • 0
نخستین قرارداد انتقال فوتبالیست با بیت کوین در ترکیه

تیم فوتبال هارونوستاسپور (Harunustaspor) ترکیه دیروز اعلام کرد که بخشی از مبلغ قرارداد بازیکن جدید خود را در قالب بیت کوین پرداخت می‌کند. هالدون سهیت (Haldun Sehit) که مدیر باشگاه ورزشی است به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان ترک گفت که قرارداد انتقال عمر فاروک (Omar Faruk) به امضاء رسیده و مبلغ ۲۰۰۰ لیره (حدود ۵۲۸ دلار) از مبلغ قراداد در قالب بیت کوین و ۲۵۰۰ لیره (حدود ۶۶۱ دلار) نیز به صورت نقدی پرداخت می‌شود. آقای سهیت در این باره گفت:

«هدف ما از این کار، مطرح کردن نام‌مان در کشور و دنیاست…و به این مساله افتخار می‌کنیم.»

این سومین اقدامی است که از ماه دسامبر ۲۰۱۷ به این سو در دنیای ورزش در راستای استفاده از بیت کوین صورت گرفته است. چند هفته پیش بود که مارک کیوبن (Mark Cuban) که مالک تیم بسکتبال دالاس موریکس (Dallas Marevicks) است اعلام کرد که هوادارن در فصل آینده می‌توانند بلیت‌ خود را با استفاده از بیت کوین خریداری کنند.

همچنین تیم لیگ برتری ارسنال انگلیس نیز اعلام کرد قراردادی با یک وبسایت شرط‌بندی آمریکایی که در به زودی عرضه اولیه سکه خود را آغاز می‌کند امضاء خواهد کرد.

البته هنوز زمینه قانونی برای فعالیت ارزهای رمزپایه‌ای نظیر بیت کوین در ترکیه مهیا نشده است. اواخر سال گذشته میلادی بود که دولت ترکیه به شهروندان این کشور اعلام کرد استفاده از ارز رمزگذاری شده برای مسلمانان جایز نیست، زیرا دولت نمی‌تواند بر آن کنترلی داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads