مرداد ۱۷, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • کتاب
  • >
  • کسب‌وکار بلاک چین: نوید، عملکرد و کاربرد فناوری اینترنت بعدی

کسب‌وکار بلاک چین: نوید، عملکرد و کاربرد فناوری اینترنت بعدی

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 31, 2018
  • 0
کتاب کسب‌وکار بلاک چین: نوید، عملکرد و کاربرد فناوری اینترنت بعدی

بلاک چین یک فناوری جدید است که ساختار کنونی اینترنت را دگرگون ساخته و تهدیدی جدی برای ساختاری سنتی برخی کسب‌وکارها به شمار می‌رود. بلاک چین موجب ایجاد اعتماد در شبکه شده و به حذف واسطه‌ها می‌انجامد. بلاک چین را می‌توان همانند مجموعه‌ای از رایانه‌ها دانست که هرگز از کار نمی‌افتند. به محض اینکه بلاک چین به کار افتاد، دیگر از کار نمی‌افتد. همین سبب می‌شود که بلاک چین جذابیت زیادی برای نسل جدیدی از خدمات و نرم‌افزارهای غیرمتمرکز داشته باشد.

کتاب «کسب‌وکار بلاک چین: نوید، عملکرد و کاربرد فناوری اینترنت بعدی» (The Business Blockchain: Promise, Practice, and Application of the Next Internet Technology) به واکاوی این حوزه جدید پرداخته و با بررسی اجزای آن به شکلی ساده، به درک هر چه بهتر مخاطب از این فناوری کمک می‌کند. این کتاب توسط ویلیام موگایار (William Mougayar) نوشته شده است. آقای موگویار آینده‌ای را در این کتاب ترسیم می‌کند که در آن، هزاران و یا حتی میلیون‌ها بلاک چین به ما امکان نقل و انتقال سریع پول و نیز مواردی دیگر را داده و به تغییر الگوی سنتی نقش‌ها، روابط و حتی قدرت حاکمیتی می‌انجامد.

در این کتاب می‌خوانیم که بلاک چین دو تحول دیگر را نیز شامل می‌شود. نخست اینکه حضور بلاک چین موجب ایجاد یک سری تغییرات و دگرگونی‌ها در حوزه‌های دیگر می‌شود. دوم اینکه نباید از خود بپرسیم که بلاک چین چه مشکلی را حل می‌کند، بلکه زیرا این کار سبب محدود شدن دیدگاه‌مان نسبت به توان بالقوه بالای این فناوری می‌شود. در مقابل باید به شناسایی فرصت‌های مختلف پرداخته و با موانع سازمانی، مقرراتی و حتی ذهنی موجود در برابر توسعه این فناوری بایستیم.

ویلیام موگایار  نویسنده کتاب «کسب‌وکار» بلاک چین

ویلیام موگایار نویسنده کتاب «کسب‌وکار» بلاک چین

ویلیام موگایار حدود ۳۴ است که در حوزه فناوری فعالیت دارد و در موقعیت‌های مختلفی نظیر مدیر، تحلیلگر، مشاور، کارافرین، مربی استارتاپ،‌نویسنده، وبلاگ نویس و سرمایه گذار حضور داشته است. گفتنی است او در سازمان‌های مختلفی نظیر بنیاد اتریوم (Ethereum Foundation) و کوین سنتر (Coin Center) نیز نقشی کلیدی دارد. آقای موگایار بر این باور است که بلاک چین، زمینه را برای تحولاتی گسترده در دنیای آینده آماده می‌سازد.

کتاب کسب‌وکار بلاک چین: نوید، عملکرد و کاربرد فناوری اینترنت بعدی دارای هفت بخش است:

۱.بلاک چین چیست؟

۲.بلاک چین چگونه به تقویت اعتماد می‌انجامد؟

۳.موانع، چالش‌ّها و سدهای ذهنی

۴.بلاک چین در خدمات مالی

۵. واسطه‌های جدید

۶.به‌کارگیری فناوری بلاکچین

۷.تمرکززدایی به عنوان راهی به جلو

این کتاب در ۹ ماه می ۲۰۱۶ در ۲۰۸ صفحه و با قیمت ۱۷ دلار توسط نشر ویلی منتشر شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads