آذر ۷, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • سرمایه‌گذاری یونیسف بر روی استارتاپ‌های فعال در زمینه بلاک چین

سرمایه‌گذاری یونیسف بر روی استارتاپ‌های فعال در زمینه بلاک چین

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 30, 2018
  • 0
سرمایه‌ گذاری یونیسف بر روی استارتاپ های بلاک چین

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که بر روی استارتاپ‌هایی که بخواهند فناوری‌هایی مبتنی بر بلاک چین را توسعه‌ دهند سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این سازمان بین‌المللی به هر استارتاپ که بتواند محصول یا خدمتی با تاثیرگذاری مثبت جهانی را طراحی کند، سرمایه‌ اولیه‌ای بین ۵۰ هزار تا ۹۰ هزار دلار را اختصاص می‌دهد.

در اطلاعیه یونیسف آمده است: «ما به دنبال شرکت‌هایی هستیم که از فناوری دفتر کل توزیع شده در حوزه‌های جدید و تحول‌آفرینی که مقیاس‌پذیر بوده و در سراسر جهان کاربردی هستند استفاده کنند.» استارتاپ‌های فعال در زمینه قرارداد هوشمند، تحلیل داده، توکن و استخراج که اهدافی در راستای رفاه مردم در سراسر جهان دارند می‌توانند از این بودجه بهره‌مند شوند.

بلاک چین، در راستای ماموریت یونیسف

برنامه نوآوری یونیسف (UNICEF Innovation) طرحی نوین است که با هدف تامین مالی اولیه فناوری‌هایی که می‌توانند برای کودکان جهان سودمند باشند شکل گرفته است. این برنامه به شناسایی فناوری‌های نوظهور و ارزشمند و سرمایه‌گذاری بر روی آنها می‌پردازد. هدف برنامه نوآوری یونیسف، هدایت این فناوری‌های به سمتی است که بتواند برای کودکان در سراسر دنیا سودمند باشد و در این میان تاکید بیشتری بر کاربردی بودن آنها در مناطق محروم وجود دارد. صندوق نوآوری یونیسف رویکردی مشابه صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر را در پیش گرفته است تا بتواند راهبردها و راه‌حل‌هایی را برای برخی از مشکلات جهانی کودکان بیابد.

یونیسف می‌کوشد در استفاده از فناوری‌های نو در راستای ماموریت خودپیشتاز باشد. این مجموعه به تازگی سیستمی برای قراردادهای هوشمند طراحی کرده که بر شبکه اتریوم اجرا می‌شود. این پروژه با هدف افزایش شفافیت، کارایی و اطمینان در اجرای قراردادها و حذف نیاز به واسطه اجرایی شده است. گسترش چنین سیستم‌هایی به ویژه در مناطق محروم و در حال توسعه می‌تواند بسیار سودمند باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads