مهر ۵, ۱۴۰۱

روسیه به دنبال نظام ثبت املاک با استفاده از بلاک چین

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 29, 2018
  • 0
روسیه به دنبال نظام ثبت املاک با فناوری بلاک چین

دولت روسیه اعلام کرده که در ماه جولای سال ۲۰۱۸، یک طرح آزمایشی را برای استفاده از یک سیستم مبتنی بر بلاک چین به منظور ثبت املاک آغاز می‌کند. بر اساس گزارش منتشر شده توسط وزارت توسعه اقتصادی روسیه، چندین سازمان مختلف در این طرح آزمایشی مشارکت دارند. همچنین گزارش نهایی این طرح آزمایشی نیز در اول سپتامبر سال ۲۰۱۸ منتشر خواهد شد. (برای آشنایی بیشتر با فناوری بلاک چین توصیه می‌کنیم مطلب «بلاک چین چیست و چگونه کار می‌کند؟» را مطالعه کنید)

در خبر اعلامی از سوی وزارت توسعه اقتصادی روسیه آمده است: «استفاده از بلاک چین با هدف افزایش دسترسی به اطلاعات درباره املاک ثبت شده، دادن ضمانت اجرایی برای حفاظت از حقوق صاحبان املام و نیز افزایش اعتماد شهروندان به بازگشت مالی املاک صورت می‌گیرد.»

چندی پیش بود که دیمیتری مدودف (نخست وزیر روسیه) از دو وزارتخانه این کشور خواست به دنبال کاربردهای عمومی فناوری بلاک چین باشند. او گفته بود که باید تحلیلی جدی برای ارزیابی کارایی این فناوری در نظام دولتی روسیه، خدمات دولتی و نیز اقتصاد این کشور به انجام برسد. آقای مدودف همچنین دو وزارتخانه توسعه اقتصادی و نیز ارتباطات را مامور انجام این مطالعه کرد.

ماکسیم اورشکین (Maxim Oresjkin) وزیر توسعه اقتصادی رروسیه اعلام کرد که هزینه بالای نظام ثبت املاک در این کشور سبب شده فناوری‌های نوینی نظیر بلاک چین به یک اولویت جدی برای این کشور تبدیل شوند.

گفتنی است پیش از روسیه، کشورهای دیگری نیز اعلام کردند که قصد دارند از فناوری بلاک چین برای ثبت املاک استفاده کنند. همچنین سوئد، اوکراین و بریتانیا از جمله کشورهایی هستند که برنامه‌ای آزمایشی را برای این کار آغاز کرده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads