شهریور ۲۹, ۱۴۰۰

۵ مزیت پرداخت با بیت کوین

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 28, 2018
  • 0
۵ مزیت پرداخت با بیت کوین

بیت کوین به خاطر ماهیت خاص خود از یک سری مزایا در تراکنش‌ها برخوردار است که کاربران سایر ارزها از آن بی‌بهره‌اند. مدت زیادی از عمر ارزهای دیجیتال نمی‌گذرد و هنوز به طور گسترده در دنیا مورد استفاده قرار نگرفته‌اند. به همین دلیل کاربران باید به مزایا و معایب آن دقت کنند. تردیدی نیست که پرداخت با بیت کوین یک سری مزایا دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

مزیت شماره ۱ بیت کوین : ناشناس ماندن کاربر

در خریدهای صورت گرفته با بیت کوین، هویت خریدار و فروشنده ناشناس می‌ماند، مگر اینکه کاربر خودش بخواهد تراکنش صورت گرفته با بیت کوین را اعلام کند. پرداخت با بیت کوین به هیچ وجه هویت فرد را آشکار نمی‌سازد و درست همانند پرداخت با پول نقد قابل ردیابی نیست. در واقع نشانی بیت کوینی که برای کاربر ایجاد می‌شود در هر خرید کاربر تغییر می‌یابد.

مزیت شماره ۲ بیت کوین : عدم دخالت شخص ثالث و واسطه

یکی از اصلی‌ترین مزایای پرداخت با بیت کوین این است که دولت‌ها، بانک‌ها و سایر واسطه‌های مالی هیچ راهی برای دخالت در تراکنش مالی با بیت کوین نداشته و نمی‌توانند آن را بر هم زنند. این سیستم به صورت همتا به همتا عمل می‌کند  و در نتیجه کاربر از آزادی عمل بیشتری نسبت به زمان استفاده از پول رسمی برخوردار است.

مزیت پرداخت بیت کوین

مزیت شماره ۳ بیت کوین : خریدها مالیات نمی‌دهند

در پرداخت با بیت کوین نیازی به پرداخت انواع مالیات برای خریدهای صورت گرفته با این ارز دیجیتال نیست.

مزیت شماره ۴ بیت کوین : کارمزدهای بسیار پایین برای هر تراکنش

سامانه‌های معمول انتقال پول و یا خرید خارجی معمولا دربردارنده کارمزدهای انتقال و نیز تبدیل ارز است. از آنجا که امکان نظارت یک طرف سوم بر معاملات بیت‌ کوینی وجود ندارد، معمولا کارمزد و یا مالیاتی به این تراکنش‌ها تعلق نمی‌گیرد. از آنجا که تراکنش‌های بیت کوینی بدون دخالت و نظارت دولت‌ها و موسسات مالی روی می‌دهد، هزینه تراکنش برای کاربر پایین می‌آید. این امر می‌تواند امتیازی قابل توجه برای مسافران باشد. افزون بر این، انتقال بیت کوین به حساب دریافت کننده به سرعت صورت می‌گیرد و بر خلاف شیوه‌های رایج بانکی، فروشنده برای دریافت مبلغ مورد نظر معطل نمی‌شود.

مزیت پرداخت بیت کوین

مزیت شماره ۵ بیت کوین : پرداخت موبایلی

کاربران بیت کوین می‌توانند با استفاده از گوشی هوشمند و نیز دسترسی به اینترنت در هر جایی از بیت کوین‌های خود برای پرداخت استفاده کنند. این بدان معناست که با پرداخت با بیت کوین، دیگر نیازی به حمل پول نقد نخواهد بود.

در صورت علاقه می‌توانید مطلب «سرمایه گذاری روی بیت کوین :‌ نکاتی آموزشی برای تازه‌کاران» را نیز مطالعه بفرمایید. همچنین مطلب «خرید بیت کوین: آموزش گام به گام و تصویری» نیز می‌تواند برایتان سودمند باشد. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads