خرداد ۳, ۱۴۰۱

فیلم فراز و فراز بیت کوین

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 27, 2018
  • 0
فیلم فراز و فراز بیت کوین

فیلم مستند «فراز و فراز بیت کوین» (The Rise and Rise of Bitcoin) نخستین اثر هنری سینمایی ساخته شده درباره بیت کوین است که در سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمد. این فیلم مستند به بررسی تحولات مختلف بیت کوین در طی یک بازه زمانی مشخص می‌پردازد. داستان فیلم درباره زندگی فردی به نام دنیل است.

دنیل یک برنامه‌نویس ۳۵ ساله و اهل پیتسبورگ ایالات متحده است که زندگی پرمشغله‌ای دارد. او علاوه بر زندگی کاری و داشتن همسر و سه پسر، هر روز وقت زیادی را برای بیت‌کوین صرف می‌کند. پس از اینکه او در سال ۲۰۱۱ با بیت کوین آشنا شد، علاقه زیادی به رمزارزها یافت و به این ترتیب به بررسی ابعاد مختلف این فناوری نوین پرداخت.

این فیلم در یک بازه زمانی چند ساله روی داده است. این مستند به بیان داستان لازلو هانیچ (Laszlo Hanyecz) که نخستین خرید با بیت کوین را انجام داد و دو پیتزا را با قیمت ۱۰ هزار بیت کوین خرید پرداخته و تا داستان اوج‌گیری قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۳ که بیش از ۱۰۰۰ دلار رسید می‌پردازد. این فیلم همچنین به بیان اشتیاق علاقمندان بیت کوین و اینکه چرا این ارز دیجیتال در مدت زمانی کوتاه به موفقیت‌های زیادی دست یافته است می‌پردازد.

در این مستند،‌ مصاحبه‌های متعددی با افرادی که به بیت کوین باور دارند شده است. این افراد بر این باورند که بیت کوین موجب ایجاد اختلالی جدی در رویکردهای سنتی بانکداری شده و حتی می‌تواند جایگزین آن شود. همچنین برخی دیگر از آنها بر این باورند که فناوری بلاک چین می‌تواند روند سنتی انتقال پول را متحول سازد.

مستند «فراز و فراز بیت کوین» همچنین با برخی از مخالفان بیت‌کوین نظیر مدیران دولتی ایالات متحده و برخی دیگر از کارشناسانی که نظری دیگر در خصوص این ارز رمزنگاری شده دارند مصاحبه کرده است.

در صورت علاقه توضیه می‌کنیم مطلب «ارز دیجیتال : از سیر تا پیاز» را نیز مطالعه بفرمایید. 

ارز دیجیتال از سیر تا پیاز

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads