دی ۲۹, ۱۴۰۰

بنیانگذار استارباکس: بلاکچین بله، بیت کوین شاید نه!

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 27, 2018
  • 0
استارباکس به دنبال استفاده از بلاک چین و ارز دیجیتال

هووارد شولتز (Howard Shultz) به تازگی اعلام کرد کافی‌شاپ زنجیره‌ای استارباکس در نظر دارد از فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال در راهبرد بلندمدت پرداخت‌های خود استفاده کند. با این وجود، آقای شولتز بر این باور است که بیت کوین نقش چندان مهمی در این راهبرد ندارد و بیت کوین نمی‌تواند ارز دیجیتال معتبری برای آینده باشد.

البته استارباکس قرار نیست یک ارز دیجیتال ویژه را راه‌اندازی کند و یا به همین زودی بر روی بلاک چین و ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کند، بلکه می‌خواهد از اعتبار خود برای تقویت این فناوری‌ها بهره گیرد.

هووارد شولتز این اظهارات در نشست فصلی با سرمایه‌گذاران گفت:

فکر می‌کنم در آستانه عصری جدید هستیم که در آن، فناوری بلاکچین موجب ایجاد میزان قابل‌توجهی ارز دیجیتال می‌شود که برای مشتریان کاربردی خواهد بود.

او ضمن تاکید بر عزم استارباکس برای بهره‌گیری از این فرصت افزود:

فکر می‌کنم بتوانیم به شرکت‌هایی که به دنبال این هستند کمک کنیم، زیرا ما (در استارباکس) در موقعیتی قرار داریم که می‌توانیم جایگاهی قابل اعتماد را ایجاد کنیم تا از این فناوری (ارز دیجیتال) استقبال شود و از پلتفرم پرداخت آنلاین همراه ما استفاده شود.

منظور شولتز از «پلتفرم» اپلیکیشن پرداخت همراه استارباکس است که در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد و به مشتراین امکان سفارش درون شبکه‌ای و پرداخت آنلاین را می‌دهد. حدود یک سوم پرداخت‌های استارباکس در ایالات متحده به صورت پرداخت همراه صورت می‌گیرد و به همین دلیل است که شولتز و استارباکس به فکر راه‌اندازی فروشگاه‌های غیرنقدی (cashless) در ایالات متحده هستند. استارباکس جزو شرکت‌های پیشتاز در بهره‌گیری از فناوری‌های نوین بوده است.

گفتنی است در مطلبی با عنوان «۵ مزیت پرداخت با بیت کوین» درباره دلایل اهمیت این الگوی نوین توضیح دادیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads