تیر ۱۰, ۱۴۰۱

سوئت‌کوین (Sweatcoin) ارز دیجیتال به ازای فعالیت ورزشی

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 24, 2018
  • 0
سوئت‌کوین ارز دیجیتال به دست آمده با ورزش

سوئت‌کوین (Sweatcoin) یک ارز دیجیتال و رمزنگاری شده است که کاربر می‌تواند با فعالیت ورزشی و یا دقیق‌تر بگوییم، با راه رفتن آن را به دست آورد. در واقع فرآیند استخراج سوئت‌کوین بر خلاف بیت کوین دربردارنده فعالیت فیزیکی کاربر است.

برای بهره‌مندی از این ارز دیجیتال کافی است اپلیکیشن آن را که برای سیستم عامل اندروید و نیز iOS‌ موجود است بر روی گوشی خود نصب کنید. در هنگام استفاده از این اپلیکیشن، موقعیت‌یاب گوشی نیز باید فعال باشد تا این سامانه از فعالیت حرکتی شما اطمینان یابد. همان طور که احتمالا متوجه شدید، راه رفتن برای کسب سوئت‌کوین حتما باید در فضای بیرونی باشد و راه رفتن روی تریدمیل در خانه یا باشگاه جزو فعالیت‌ّهای قابل قبول این سامانه نیست.

بر اساس اعلام سازندگان این ارز دیجیتال، به ازای هر هزار قدمی که در فضای بیرونی بر‌می‌دارید، یک سوئت‌کوین به شما تعلق می‌گیرد.  با این وجود استفاده عملی از آن نشان می‌دهد که حدود ۶۵ درصد از گام‌های برداشته شده از نظر این سامانه قابل قبول است و دلیل این کاهش تعداد گام‌های قابل قبول نیز ظاهرا به قابلیت ضد تقلب آن مربوط می‌شود. گفتنی است این اپلیکیشن در پس زمینه گوشی فعال بوده و مصرف زیاد باتری را به دنبال دارد.

هر کاربر می‌تواند به ذخیره سوئت‌کوین و رسیدن آن به مقادیری مشخص، تجهیزات مختلفی نظیر تجهیزات ورزشی را خریداری کند.

با ذخیره سوئت‌کوین و رسیدن آن به مقادیری مشخص، تجهیزات مختلفی نظیر تجهیزات ورزشی را خریداری کنید.

با ذخیره سوئت‌کوین و رسیدن آن به مقادیری مشخص، تجهیزات مختلفی نظیر تجهیزات ورزشی را خریداری کنید.

آنتون درلیاتکا (یکی از بنیانگذاران سوئت‌کوین) درباره این نوآوری می‌گوید که هدف این اپلیکیشن، کمک به غلبه افراد بر تمایل برای انتخاب لذت‌ آنی (نظیر خوردن پیراشکی و یا تماشای فیلم) بر فعالیت‌های روزمره‌ای است که اثرات مثبت آن در بلندمدت پدیدار می‌شود. کاربران با دریافت امتیاز برای خرید محصولات مختلف، انگیزه بیشتری برای فعالیت جسمی می‌یابند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads