شهریور ۲۹, ۱۴۰۰

پرداخت بیت‌ کوین برای دریافت شهروندی این جزیره

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 24, 2018
  • 0
واناتوا نخستین کشوری است که با دریافت بیت کوین، حق شهروندی به متقاضیان اعطا می‌کند.

وانوآتو کشوری مجمع ‌الجزایری در جنوب اقیانوس آرام است که به تازگی اعلام کرده همه افراد از سراسر جهان می‌توانند با پرداخت مبلغی مشخص به صورت بیت کوین گذرنامه معتبر این کشور را دریافت کنند. گفتنی است گذرنامه وانوآتو از نظر ارزش جهانی در رتبه ۳۲ قرار دارد و  با آن می‌توان به ۱۱۸ کشور دنیا سفر کرد.

جیمز هریس که یکی از مدیران دولتی وانوآتو و از نماینده رسمی برنامه سرمایه‌گذاری شهروندی است می‌؛وید: «تراکنش‌های مبتنی بر ارز دیجیتال در تعاملات مالی دنیا گسترش می یابد. به همین دلیل کاملا منطقی است که کشورها برای برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود از این روش استفاده کنند تا پاسخی درخور به روند اقبال جهانی به ارزهای دیجیتال داشته باشند.»

هزینه سرمایه‌گذاری برای دریافت تابعیت این کشور ۲۰۰ هزار دلار است که با احتساب قیمت بیت کوین در زمان اعلام این خبر (هر بیت کوین به قیمت ۴۶۰۰) حدود ۴۴ بیت کوین می‌شد. اگر با مفهوم بیت کوین آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم مطلب «بیت کوین به زبان ساده!» را حتما مطالعه کنید.

واناتوا نخستین کشوری است که با دریافت بیت کوین، حق شهروندی به متقاضیان اعطا می‌کند.

واناتوا نخستین کشوری است که با دریافت بیت کوین، حق شهروندی به متقاضیان اعطا می‌کند.

وانوآتو در ۱۷۵۰ کیلومتری استرالیا واقع است. این کشور که سال‌ها مستعمره فرانسه و انگلیس بود در سال ۱۹۸۰ مستقل شد. آب‌وهوای گرمسیری، وجود جاذبه‌های فراوان طبیعی نظیر کوه، آتشفشان و غار از جمله جذابیت‌های این کشور برای گردشگران است. این کشور از جمله کشورهای مشترک المنافع بریتانیاست و دارندگان گذرنامه این کشور می‌توانند بدون دریافت ویزا به انگلستان، روسیه و بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کنند.

اقدام وانوآتو برای جذب شهروندان از طریق دریافت مبلغ به بیت کوین می‌تواند زمینه را برای تشویق کشورهای دیگر به منظور انجام اقدامی مشابه هموار سازد. گفتنی است تراکنش مربوط به افراد متقاضی شهروندی این کشور از طریق یک بانک واسطه استرالیایی انجام می‌شود.

منبع: fortune

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads