مرداد ۱۸, ۱۴۰۱

گرمای ناشی از استخراج بیت کوین در خدمت کشاورزی

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 24, 2018
  • 0
گرمای سرور ماینینگ بیت کوین برای کشاورزی

یک نوآور کانادایی از گرمای تولید شده توسط رایانه‌های ویژه استخراج بیت کوین برای تامین گرمای مورد نیاز گلخانه و نیز مزرعه پرورش ماهی خود استفاده می‌کند. این رویکرد می‌تواند به بهره‌گیری موثرتر از انرژی الکتریکی مورد استفاده برای استخراج بیت کوین کمک کند.

بروس هاردی (Bruce Hardy) در گذشته یک برنامه نویس و البته از علاقه‌مندان به استخراج بیت کوین بود. او که اکنون صاحب یک گلخانه و نیز استخر پرورش ماهی در منطقه مانیتوبا در کاناداست، سیستمی سازگار با محیط زیست طراحی کرده که می‌تواند از گرمای تولید شده توسط سرورهای استخراج بیت کوین نهایت استفاده را ببرد. در این سیستم، از حرارت تولید شده توسط سرورهای رایانه‌ای برای گرمایش گلخانه و نیز آب تانکرهای پرورش ماهی استفاده می‌شود. پساب این تانکرها نیز که حاوی مدفوع ماهیان است دارای انواع مواد مغذی برای گیاهان بوده و از آن برای تامین برخی مواد مورد نیاز گیاهان برای رشد و البته آبیاری آنها استفاده می‌شود.

استفاده از گرمای سرورهای ماینینگ بیت کوین برای پرورش ماهی

استفاده از گرمای سرورهای ماینینگ بیت کوین برای پرورش ماهی

منطقه مانیتوبا در کانادا آب و هوایی سرد دارد. همچنین به خاطر وفور منابع آبی و نیز تولید برق از آب، هزینه انرژd در آن بسیار پایین است. به همین دلیل این منطقه به یکی از قطب‌های استخراج بیت کوین در دنیا بدل شده است و دلیل آن نیز همین هزینه اندک برق و عدم نیاز به سرمایه‌گذاری برای سرمایش سرورهای استخراج بیت کوین است.

بروس هاردی درباره این نوآوری می‌گوید که درآمد ناشی از فروش ارز دیجیتال استخراج شده به او برای ادامه فعالیت کشاورزی و معرفی سیستم جدیدش به مردم کمک زیادی کرده است. او امیدوار است سیستم‌هایی این چنینی در سایر مناطق جهان نیز ایجاد شود.

شمال چین یکی دیگر از مناطقی است که برای استخراج‌کنندگان بیت‌ کوین از جذابیت بالایی برخوردار است. این منطقه سردسیر بوده و قیمت انرژی در آن نیز بسیار پایین است. به همین دلیل این ناحیه می‌تواند رقیبی جدی برای مانیتوبا در کانادا باشد.

گرمای زیاد تولید شده توسط سرورهای استخراج بیت کوین یکی از نگرانی‌های کارشناسان محیط زیست به شمار می‌رود. با این وجود بهره‌گیری از الگوهایی مشابه طرح آقای هاردی می‌تواند به بهبود وضعیت کنونی زیست‌محیطی نیز کمک کند.

در مطلبی با عنوان «بهترین سخت‌ افزار های استخراج بیت کوین به انتخاب نشریه Digital Trends» بیشتر درباره سخت افزار مورد نیاز برای این کار توضیح دادیم.

منبع: cbc.ca

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads