مهر ۵, ۱۴۰۱

مقامات روسیه: بلاک چین صنعت گردشگری را متحول می‌کند

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 22, 2018
  • 0
بیت کوین در گردشگری روسیه

اولگ سافونوف (Oleg Safonov) رییس سازمان فدرال گردشگری روسیه پیش‌بینی می‌کند که فناوری بلاک چین سبب ایجاد تحول در بازار گردشگری این کشور شود. او در یک سخنرانی در اجلاس گردشگری کازان ۲۰۱۷ اعلام کرد که صنعت گردشگری به خاطر ظهور فناوری‌های نوین در آستانه تحولی اساسی قرار دارد که در این میان، فناوری بلاک چین نقش مهمی را ایفا می‌کند. این مقام روسی اعلام کرد که فناوری بلاک چین می‌تواند برای بهبود کیفیت خدمات ارایه شده به گردشگران کاربرد داشته باشد.

بلاک چین به گردشگران این امکان را می‌دهد تا به صورت مستقیم با افراد و موسسات فراهم‌کننده خدمات گردشگری ارتباط یابند و به این ترتیب دیگر نیازی به واسطه‌ها نخواهد بود. او می‌گوید: «ما به شدت بر این در سازمان فدرال گردشگری روسیه بر این باوریم که فناوری بلاک چین سبب تغییر اساسی در بازار گردشگری می‌شود. با این وجود فکر می‌کنیم که این تغییرات در دو سال آینده روی‌ندهد و در عوض، طی ۵ تا ۱۰ سال آینده پدیدار شود.»

او در توضیح کاربرد بلاک چین در صنعت گردشگری می‌گوید: «این فناوری سبب افزایش کیفیت و کاهش قیمت محصولات و خدمات شده و در عین حال مسولیت فراهم‌کننده محصولات و خدمات را نیز افزایش می‌دهد.»

با وجود تردیدهایی که روسیه در زمینه ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین دارد، این کشور از فناوری بلاک چین استقبال می‌کند و برنامه‌هایی برای استفاده از آن در ساختار حکومتی خود دارد.

منبع: coindesk

بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads