مرداد ۱۸, ۱۳۹۹

قیمت انواع دستگاه ماینر در بازار ایران

  • توسط samsam
  • نوامبر 8, 2019
  • 0

یکی از سوالاتی که به تازگی ذهن کاربران را به خود درگیر کرده قیمت انواع دستگاه ماینر در بازار ایران و تفاوت آن با خارج کشور است، ما در پست های قبل در مورد بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۹ صحبت کردیم، در این پست قصد داریم در مورد قیمت انواع دستگاه های ماینر در بازار ایران صحبت کنیم، بازاری که چند وقتی است خیلی داغ شده و خبرهای زیادی را به خود اختصاص داده است. در این مقاله از عوامل موثر بر قیمت و رنج قیمت های گفته شده در بازار و سایت ها خواهیم گفت. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد تب تند دستگاه ماینر در بازار ایران کسب کنید.

دستگاه ماینر

عوامل موثر در قیمت دستگاه استخراج

اگر تا به حال سطح کوچکی از موفقیت در استخراج بیت کوین را تجربه کرده باشید و همچنان به کار خود ادامه دهید، احتمالاً به زودی به مکانی نیاز دارید که بتواند فضا، نیرو و هوای مطلوب برای استخراج بیشتر را ارائه دهد. به این فضا، میزبانی بیت کوین گفته می شود.

استخراج بیت کوین به شما امکان می دهد درآمد داشته باشید. اگر روند آن بطور صحیح انجام شود، استخراج بیت کوین می تواند یک تلاش بسیار سودآور محسوب شود و حتی باعث ترک شغل تمام وقت تان باشد. بزرگترین فایده در استخراج بیت کوین، پولی است که از طریق استخراج کسب می کنید. از جمله عوامل موثر بر استخراج و قیمت دستگاه استخراج عبارتند از:

نرخ هش

نرخ هش بالاتر به معنای این است که یک ماینر می تواند ارزهای دیجیتالی را سریعتر استخراج کند و همچنین احتمال دریافت پاداش بلاک را نیز افزایش می دهد. نرخ هش یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین عوامل در قیمت دستگاه استخراج است. هر چقدر قدرت هش دستگاه ماینر بیشتر باشد درآمد بیشتری کسب خواهید کرد و متناسب با آن قیمت دستگاه نیز بیشتر می شود.

مصرف برق

مصرف برق دستگاه ماینر دقیقاً مانند نرخ هش دستگاه یکی از مهم ترین عوامل در قیمت دستگاه استخراج است. ما باید مصرف بهینه و واقعی را از هم  متمایز کنیم. درآمد استخراج باید براساس میزان مصرف پایدار در وضعیت واقعی باشد. در حالت ایده آل دستگاه استخراج باید بالاترین نرخ هش و پایین ترین مصرف برق را داشته باشد. بنابراین دستگاهی که دارای مصرف برق به نسبت پایین و هش بالایی باشد، قیمت و ارزش بیشتری دارد.

شرکت سازنده دستگاه ماینر

تا حدودی می توان شرکت سازنده را هم نیز به این لیست اضافه کرد. بیت مین تولید کننده دستگاه های آنت ماینر و Innosilicon در جایگاه های برتر تولید کننده دستگاه های استخراج می باشند.

از جمله عوامل دیگر می توانند به سیستم خنک کنندگی دستگاه (به این معنی که در هنگام کار بیش از اندازه گرم نشود) و سر و صدای آن نیز اشاره کرد. این دو عامل هم نیز می توانند تا حدودی در قیمت دستگاه نقش داشته باشند.

دستگاه ماینر

دستگاه ماینر در بازار ایران

دلیل اصلی محبوبیت دستگاه ماینر در ایران، کم بودن هزینه ی برق مصرفی است، همانطور که می دانید این عامل پس از پذیرفته شدن صنعت استخراج افزایش یافت. با این حال ایران یکی از نقاطی است که به دلیل کم بودن نرخ انرژی مورد توجه ماینرها قرار گرفت. اگر در بازار جست و جو کنید، حتما متوجه خواهید شد که هزینه ی هر دستگاه ماینر در ایران متفاوت است. این نرخ با توجه به ارزش دلار نیز کاهش و افزایش پیدا می کند.
برای خرید دستگاه سعی کنید حتما از فروشگاه های قابل اطمینان خرید کنید و تمامی جوانب امنیتی را مد نظر قرار دهید. توجه کنید که قیمت هر دستگاه را در چندین سایت و فروشگاه سوال کنید و بعد اقدام به خرید نمایید.
برای نوشتن این مقاله ما به چندین فروشگاه به صورت حضوری سر زدیم و حتی از چندین سایت نیز دیدن کردیم به دلیل متفاوت بودن رنج قیمت ها قادر به گذاشتن دقیق آنها نمی باشیم اما به صورت حدود می توان گفت که دستگاه های ماینر با نرخ هش ۵۰ تراهش در رنج قیمت ۳۰ میلیون به بالا مبادله می شوند و هر چه نرخ هش کمتر باشد، مسلما قیمت آن نیز کمتر می شود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها