بهمن ۳, ۱۳۹۹

آیا ریپل، مایکروسافت دنیای رمزارزها خواهد شد؟

  • توسط samsam
  • اکتبر 9, 2018
  • 0
ریپل مایکروسافت

مایکروسافت در نخستین روزهای ورود به بازار، بیش از آنکه بر توسعه فناوری خود تاکید داشته باشد، به فکر افزایش تعداد مشتریانش بود. بیل گیتس بیش از آنکه در پی توسعه فناوری محصولش باشد، به دنبال این بود که شرکتش در بازارهای مختلف در سراسر دنیا نفوذ کند.

امروزه، محصولات مایکروسافت از جمله ضروریات برای شرکت‌ها و نیز افراد مختلف در سراسر جهان به شمار می‌رود. مقایسه وضعیت آن روزهای مایکروسافت و با اقدامات ریپل، گویای شباهتی میان این دو شرکت است. فیلیپ نان (Philip Nunn) یکی از کارشناسان در حوزه رمزارز است که مدت‌ها نگاه مثبتی به ریپل نداشت. اما اظهارات اخیر آقای نان، گویای تغییری اساسی در نگاهش به ریپل است.

اهمیت زمان‌بندی درست

مدت زیادی از آغاز به کار اکس‌رپید (xRapid) در شبکه ریپل نمی‌گذرد. این قابلیت سبب گسترش دامنه عملکرد ریپل می‌شود. تا هم‌اکنون، بانک‌های زیادی از سراسر جهان نظیر ایالات متحده و آسیا در این پروژه مشارکت کرده‌اند. آقای نان بر این نکته تاکید دارد که همه این موارد، نشاندهنده تلاش شدید ریپل برای افزایش تعداد کاربران خود است. با وجود اینکه بسیاری از رمزارزهای دیگر در زمینه بازار و نیز قیمت با مشکلاتی روبرو هستند، ریپل به خوبی توانسته بانک‌های بزرگ را به خود جذب کرده و موقعیت خود را در این بازار تثبیت کند.

فیلیپ نان بر این باور است که ریپل مایکروسافت دنیای رمزارزها خواهد بود

فیلیپ نان بر این باور است که ریپل مایکروسافت دنیای رمزارزها خواهد بود

فعالان بازار ارزهای دیجیتال می‌دانند که امروزه، دستیابی به مشتریان و کاربران بیشتر به اصلی‌ترین دغدغه ارزهای دیجیتال عمده تبدیل شده است. هر کسی بتواند کاربران بیشتری را به خود اختصاص دهد، در این نبرد پیروز خواهد شد. در این میان، به نظر می‌رسد ریپل توانسته عملکرد خوبی را از خود نشان دهد. ریپل خیلی زود به این مساله اهمیت داد و گام‌های خوبی در این مسیر برداشت.

در حال حاضر، بانک‌های بزرگ زیادی هستند که از ارز دیجیتال ریپل (XRP) به عنوان ابزاری برای انتقال سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر پول استفاده می‌کنند. به این ترتیب، در حالی که رمزارزهای دیگر هنوز درگیر مشکلات دیگری هستند، ریپل در زمینه جذب کاربران بیشتر از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است. این همان رویکردی است که مایکروسافت نیز در روزهای نخست فعالیت خود در پیش گرفت. اقای فیلیپ نان بر این باور است که ریپل می‌تواند مایکروسافت در دنیای ارزهای دیجیتال باشد.

در مطلبی با عنوان «رپیل به دنبال راه‌اندازی اینترنت ارزش (Internet of Value)» درباره ماموریت ریپل توضیح دادیم. همچنین شاید مطلب «۸ نکته‌ای که باید درباره ریپل بدانید» نیز برایتان جذاب باشد. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها