اسفند ۹, ۱۳۹۹

ورود ارزهای دیجیتال به واژه نامه معتبر زبان انگلیسی

  • توسط samsam
  • مارس 8, 2018
  • 0
ورود ارزهای دیجیتال به واژه نامه معتبر زبان انگلیسی

مریام-وبستر (Merriam-Webster) اعلام کرد که عبارت‌هایی نظیر «ارز رمزپایه» (cryptocurrency)، «بلاک چین» (blockchain) و «عرضه اولیه سکه»  (initial coin offering) را این ماه به فهرست واژه‌نامه خود افزوده است. این شرکت در تشریح این اقدام، شفاف‌سازی حوزه‌ای دارای ابهامات زیادی در زمینه تبادلات دیجیتال مالی را اصلی‌ترین هدف خود دانسته است. همچنین در مثال‌هایی که برای هر واژه ارایه شده، سعی شده توضیحاتی تکمیلی درباره واژه مربوطه داده شود.

در خبر منتشر شده از سوی این شرکت آمده است:

«حوزه پرابهام تبادلات مالی دیجیتال پنجره‌ای نو را به سمت موضوعی که بیشتر ما برای درک آن نیازمند توضیح هستیم می‌گشاید. ارایه تعریفی با جزییات دقیق درباره ارزهای رمزپایه و نیز عرضه اولیه سکه (که به فروش اولیه ارزهایی نظیر بیت کوین اشاره دارد) در همین راستاست.»

ارز دیجیتال رمزپایه (Cryptocurrency) در این واژه‌نامه به این صورت تعریف شده است: «هر شکلی از ارز که فقط به صورت دیجیتال وجود دارد و هیچ نهاد مرکزی برای انتشار و تعیین مقررات آن وجود ندارد.» همچنین در این تعریف درباره ثبت سابقه تراکنش‌ها و نیز استفاده از رمزنگاری برای جلوگیری از تقلب و کلاهبرداری نیز توضیحاتی داده شده است.

همچنین عبارت «بلاک چین» (Blockchain) نیز به صورت یک پایگاه داده دیجیتال قرار گرفته در شبکه‌ای غیرمتمرکز تعریف شده است. با این حال، هنوز تعریفی در صفحه مربوط به «عرضه اولیه سکه» (Initial Coin Offering) قرار داده نشده است.

گفتنی است حدود دو سال پیش بود که واژه «بیت کوین» (bitcoin) به این دیکشنری معتبر اضافه شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads